Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dopsaní rozměrů kol do TP


Hanzi17

Recommended Posts

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat. V TP mám napsaný pouze jeden rozměr kol a to 205/55 R16. Byl jsem u prodejce Peugeot ve F-M a tam mi bylo řečeno že další rozměr už nejde dopsat. Chtěl jsem dopsat rozměr 195/65 R15. Může mi někdo poradit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek Hurvajz typáč ti po prvním zapsání na úřadě zruší :) nejde prodávat dál kola s typáčem :( Je to celé na hlavu, totální absurdistán, když v PL není problém přihlásit i celé auto s cárem papíru co ani nevypadá jako kupní smlouva a dopsat tam jde totální nesmysl 😕 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, přihlásit auto z PL je u nás občas oříšek, ale cokoliv přihlásit v polsku je furt dost sranda :) My jsme teď protahovali auto zákazníka, který je nezvěstný a auto propadlo firmě.. sice na to zákon nějakým způsobem myslí, je to tvůj majetek, ale už to ofiko u nás bez rozhodnutí soudu nedostaneš na SPZ.. jsi ve stádiu kdy má auto propadlou STK, neuděláš EK, protože nemáš VTP, ale auto ti dle zákonu patří :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, ale kdysi jsme se (asi při přezouvání)  na to dívali se švagrem a mezi diskem a brzdičem mu moc místa nezbývalo, takže zrovna u něj 15" by rozhodně nešly ani nasadit.

Jinak teď jsem se díval na e-shop (kde běžně kupuji) a pro 66kW mi to hodilo průměr 283mm a pro 100kW průměr 302mm ( @ChouLu, je to tak?)

@Hanzi17 Platí, co jsem včera - klidně přijeď a můžeš to vyzkoušet, i když vzhledem k napsanému, dost pochybuju o úspěchu, ale nechám to  na Tobě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, ale kdysi jsme se (asi při přezouvání)  na to dívali se švagrem a mezi diskem a brzdičem mu moc místa nezbývalo...

To se mi uplne nezda, 15 bude k brzdici o 12mm bliz, to tam neni ani to? to je divne kdyz kotouce by meli byt 283mm, co jest cca 11 palcu.

Osobne jsem to nezkousel, jen se mi to nezda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsi to nezkoušel a jenom se ti to nezdá tak tu nepiš bludy. Já jezdil na 15" na 283mm kotoučích s 406, a doteď jsem jezdil na 15" s 283mm kotoučema s 207. Mam to vyzkoušené a vim ze se tam zavaži s normalni vyškou nevejde, škrtá, takže musi byt nizkoprofilove a je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud máte ve velkém TP jen kola 16'', tak dopředu 15'' kola nedáte, protože máte přední kotouče 302mm

ale kola 16'' měly jen ty nejsilnější motory, na zbytek motorizací se 15'' kola normálně vlezou (přední kotouče 283mm) jak píše @Radek Hurvajz, ale nejlepší je to vyzkoušet, za tu dobu už mohou mít ta auta úplně jiné brzdy než měly z továrny 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...