Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 HDI nestartuje, nejde půlka elektriky


paybill

Recommended Posts

Zdravím. Snažil jsem se hodiny prolézat fórum,abych nepsal zbytečně vlákno, ale nikde jsem neviděl podobný problém. Mám 406 HDI 80kw, 2002. Auto normálně jelo,pak jsem ho zaparkoval a druhý den přijdu a nešlo odemknout centrálem. Tak jsem odemkl klíčkem a chtěl nastartovat. Na palubce mi svítí jen kontrolka airbagu,která mi tam svítila celou dobu. Jiné kontrolky které se mají rozsvítit před startem nejdou. Auto točí, ale nechce chytnout. Do toho nejde zapnout rádio, neukazuje palivoměr po otočení klíčku(ten mi předtím vždy naběhl ještě před startem), nefunguje zapalovač, nejdou stěrače a blinkry. Ale třeba světla normálně svítí, hučí mi nad hlavou vrtulka v teploměru a sviti světlo v kabině. Pojistky jsou všechny ok. Zkoušel jsem odpojit baterku a po hodině zase připojit,nic. Baterku jsem pak i dobíjel a zkoušel to startovat i přes kabely. Napadá vás něco? Rovnou rikam,že autům nerozumím. Auto je dost staré ale doteď jezdilo bez problémů a nikdy se tohle nestalo. Díky za vaše názory. Petr

Upraveno uživatelem paybill
Upresneni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpoved. A co to znamená? Že je auto na odpis? Co jsem koukal,tak výměna je asi zbytečná co? Když jsou pak problémy s imobilizérem. Nebo to lze nějak vyřešit? Nechci do toho ladovat tisíce. Ale zase nechci zahodit jinak celkem spolehlivý auto. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za týden konci technická no. Rozvody už přetahuju o 15tisic a olej výměna za 2k km. Asi mě čeká brzo i spojka. Navíc vzhledově je to auto otřesné.  Ale tři roky co ho mám bylo naprosto spolehlivé, udělal jsem nedávno komplet nové brzdy a nový celý výfuk. Žere to 4,5l. Tak mám dilema no. Vše na tom autě doteď fungovalo. Mám ještě jedno auto,takže mě to nějak neomezuje,že nejede, ale měl jsem to auto rád na lítání do práce a na tahání bordelu. Ale ladovat do tohodle pekáče další tisíce asi nemá smysl co?

IMG_20211022_165338.jpg

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma mě vyhodil před 4 dny z technický 😂 (můžu si ji ale vyřešit jinde za menší příplatek) 

Jinak jak píšeš. Super dělník. Za 3 roky jsem v něm najezdil 100k a ani jednou mě nikde nenechalo. Olej nežere,nic nekape,vše funguje dobře jinak. Ale koroze je všude no. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj. 

Píšu pokračování. Jen tak, kdyby někdo měl podobný problém. 

Myslel jsem,že je auto hotovka a šel ho celé vyklidit od výbavy apod. Že půjde na vrak.  Odpojil jsem baterii a nechal asi týden stát. Dnes jsem prisel,zapojil baterií a auto úplně jako dřív. Normální start,vše cajk. 😂👍

Tak já nevím no. Baterii jsem předtím už odpojoval,ale maximálně tak 3 hodiny. Teď byla odpojena asi týden.

Jenom malá zajímavost. Peugeot odešel přesně v den,kdy jsem koupil jine auto. Prostě druhý den nenastartoval. To jsem založil tohle vlákno.  Včera jsem jiné auto musel dát do servisu, ustaranej čím budu jezdit do práce a Peugeot se najednou probral. To auto má snad duši. ♥️🤗

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem to asi zakřikl a dneska stejný problém. Po práci přijdu k autu a nic. Nejde central, svítí jen půlka palubky a motor točí a nechytne, čerpadlo na naftu slyším. Nemůže být problém se spínací skříňkou nebo tím okolo? Vypadá to jak kdyby vypadl přívod elektriky do řídící jednotky nebo nějakých určitých částí či okruhu. Já tomu vůbec nerozumím. Klíček jde normálně otočit na všechny polohy a vyndat. Po vyndání zacvakne a zamkne se i volant normálně. Ještě jsem si vzpomněl,že se mi poslední rok asi 3x stalo,že jsem jel po dálnici a auto najednou chcíplo. Vyhodil jsem neutrál, nastartoval a zase to chytlo a jelo. Mozna že to tím už začalo. 

Upraveno uživatelem paybill
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...