Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hledám křižovatky (světelné s šipkou vpravo)


Weri 605

Recommended Posts

A potřebuješ jen auta zleva? Co takhle auta z protisměru? :D To mi přijde taky jako trochu past - dokonce jsem si na to sám naběhl.. 

Když se jede po nábřeží E. Beneše od Malostranské na Čechův most, tak je tam semafor s šipkou vpravo. Vlastně nic jiného se tam ani nerozsvítí, protože je tam přikázaný směr jízdy vpravo :) Ale to je vedlejší - důležité je že protisměr má "plnohodnotnou" zelenou. Jak jsem to tak studoval, tak na zelenou šipku bych měl dát přednost i těm protijedoucím. Vtip je v tom, že oni samozřejmě nevědí co mám na semaforu já a tím pádem mě pouští :D 

1767611960_Snmekobrazovky2021-10-19092514.thumb.png.09d41e02e4bb1912d713c8380a1cab20.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rikic339  Nene, kdyz jedes na sipku doprava, davas prednost jen tem, co jedou zleva (a stezkam, prechodum...). Ti co jedou z protismeru na jejich plnou zelenou davaji prednost tobe podle pravidla "odbocuju vlevo, davam prednost protismeru"

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, já se to tehdy snažil nastudovat a moc moudrej jsem z toho nebyl.. Přímo vyhláška je pro mě totálně zmateně sepsaná a na různých webech se nedokázali přesně shodnout na přednosti - někde bylo psané že zleva, někde že všem (nesmíš nikoho omezit)... Kdysi jsem tam totiž jel a ten z protisměru mě seřval že on má zelenou a já jen šipku, tak jsem znejistěl a snažil se to nastudovat :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jednal z pozice silnyho kriklouna, ale v pripade nehody by tahal za kratsi konec.

1) on nevi, co tobe sviti. On ma plny svetlo a to jasne rika, ze kdyz odbocuje vlevo, dava prednost protijedoucimu. 

2) ad absurdum, on ti musi dat prednost ikdyz pojedes na cervenou. To, ze ty pachas prestupek, ho neopravnuje k tomu ho udelat taky. Navic, on nevi, zda ji mas nebo ne. Ne v tehle sestave svetel.

//edit: Ale jen to krasne ilustruje, kolik lidi nezna ani zakladni veci jako jsou prednosti v krizovatce, natoz pak neco dalsiho :(  , a bohuzel to vidim kazdy den...

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o přídavnou zelenou šipku doprava, která svítí vedle rozsvícený červený, a která mi říká, že můžu odbočit pouze vpravo, ale z levé strany musím dát opravdu přednost přijíždějícím vozidlům, kteří mají zelenou.

Takových křižovatek je málo, proto po nich pátrám...

Nechci žádný jiný a hlavně né ty, kde na šipku doprava z levý strany auta stojí..

Už si přijdu trochu jako trubka... 😂

20211019_145242.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsi trubka :bojim Takže ta zelená šipka musí být ta, co se rozsvěcuje a zhasíná, ne ta plechová, co je zelená "furt".... Já se ptal čistě na tu šipku, situačně je mi to srozumitelný.... Možná jsem trubka já.... :myslim

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takáto križovatka (Hospodárska-Šrobárová) je aj v Trnave. Dnes som išiel tadiaľ ako chodec, a musím povedať, že vodiči o tomto type križovatky vedia - z cca 15 aut, ktoré odbočovali vpravo (a to neboli len miestni), každý vodič otočil hlavu vľavo, aby sa presvedčil, či neprichádza vozidlo zľava.

20211019_13094.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hafity To si myslim ze je jedno, jestli zhasina, nebo je furt "na plechu" (coz se zacalo dost pouzivat v nemecku). Ten princip je pro obe uplne stejny. Zhasinaci se pouziva v pripade, kdy je potreba to odboceni vpravo uplne omezit (treba proto, ze z protismeru je poustit na zelenou sipku vlevo, protoze to vzhledem k provozu dava vetsi smysl, nez davat prednosti), nebo v pripade, kdy poustis plnou zelenou.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna je ještě na Náměstí Míru. Když jede tramvaj že zastávky dolů na I. P. Pavlova, tak hned křižovatka první. Tramvaje tam mají na volno a auta z vedlejší (Anglická?) mají šipku na odbočení. 

Na Karlově náměstí kdysi byla taky. Pár řidičů s tím mělo problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli můžu s troškou do mlýna, tak bych měl jednu takovou.

Skoro každý den tam odbočuju na tu zelenou, pokud teda přijíždím domů z práce.

Popis: Zelená šipka se zobrazí pouze na tom semaforu úplně vpravo.

Červená svítí stále, jak na pravém, tak i na tom levém semaforu.

Při zelené jedou oba protisměrné směry.

Pak je tam ještě jedna zelená šipka, ale ta je pro samostatný směr, ale pokud je špička tak se tam štosujou auta z protisměru co chcou odbočit vlevo z protisměru a nezřídka kdy blokují křižovatku.315865192_obrzek_2021-10-20_212631.png.9725c884698310d096c60fecf06f67b4.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...