Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fixace komodit a její zrušení


Francouz_407

Recommended Posts

No nechci ti malovat čerta na zeď, ale řekl bych že přeplatky vypláceny nebudou protože nebudou mít z čeho... Jak dnes uvedl premiér, o problémech v BE se vědělo delší dobu... Ke všemu to je sro vlastneny dalším sro a nějakou zahraniční společnosti...takže jako obětní beranci padnou malý ryby a velká ryba už ma peníze ulite. 

Ale samozřejmě ti preju z nich vyrazit vše do posledního halire. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMoto Přesně! Máme u nich na firmě  také přeplatek cca 26k a počítáme s nejhorším... 😕

Edit: Tak tohle jsem našel TADY:

Bohemia Energy se proti Babišovým slovům ohradila. „Společnost podnikala poctivě a je připravená vyrovnat všechny své závazky vůči svým zákazníkům i dodavatelům. Vždy jsme se snažili respektovat právo a dodržovat platnou legislativu. Se všemi zákazníky provedeme vyúčtování a případné přeplatky samozřejmě vrátíme,“ řekla serveru iROZHLAS.cz mluvčí společnosti Barbora Vajsejtlová.

Takže uvidíme. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy fakt nesnáším, když mám pravdu...

Dva mně známí lidé, kteří ještě minulý týden uvažovali bojovat o svoje nedávno fixované smlouvy a ceny, utekli od BE na poslední chvíli (i když věcně je to asi jedno, dodávky ohroženy nejsou), u jednoho klienta mě kolegyně byla rozjednaná prolongace smlouvy, takže tam si ušetříme jednodušší práci a přibude té složitější (ačkoliv otázka, za kolik odebírat od BE je tímto definitivně vyřešena). Docela bych se ale bál, že zálohy a přeplatky skončí v nedohlednu... 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi jsem rád že ve spoustě věcí jsem takový no staromilec a když se tady kdykoliv objevil nějakej ten obšourník že nabízí levnější elektriku nebo když telefonovali tak jsem se s nima mimo pozdravu a odeslání do patřičných míst nebavil. Jednou se od BE vetřel našim domů ještě když jsem jezdil s busem na plným úvazku. Naštěstí se když jsem dojel domů z práce ještě poflakoval po vsi, že jsem ho dohnal a donutil ho vrátit se k našim a vrátit ty podepsaný papíry ale prskal jak vzteklá kočka nakonec na něj zabralo že na něj zavolám četníky protože už v té době byl ve vsi zakázán podomní a pochůzkový prodej a toho oni se dost báli. Takže já mám proud od ČEZu na té nejdelší fixaci která v té době šla udělat a tuším že vloni jsem ji prodlužoval takže bych měl být v klidu a tuhle turbulentí dobu přežít bez úhony naši mají taky od ČEZu a u nich jsem si jistý tam se dělalo prodloužení fixace letos na jaře když předělávali tarif na to TČ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl dnes v Novém Jičíně na pobočce Innogy. Spousta lidí, hodně stresu a málem mě nepustili ani dovnitř, a to jsem měl rezervovanou schůzku dopředu. Nakonec mě vzali a všechny jsem předběhl díky oné schůzce na čas. Potřeboval jsem konzultovat navýšení cen elektřiny a plynu vs nastavené zálohy, ať nemáme časem nedoplatky. Ani jsem nevěděl, že mám ještě zaručené/fixované ceny na rok dopředu. Bylo mi řečeno ať jsem rád, že elektřina je nyní 3x dražší .. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Chlapi já jsem 8.10.2021 uzavřel smlouvu od 1.11.2021 s PRE na Plyn a teď koukám na odkaz, který jsem dostal, kde zjistím v jakém stavu je probíhající změna dodavatele a tam je tohle (viz obrázek). Tak jsem jim volal, že jsem myslel že smlouva je od 1.11.2021 a oni mi řekly, že Ti kteří přecházejí od těch krachujících společnosti, tak termín platnosti bude zpracovávat operátor trhu. A že prý neví kdy to bude. Chápete to? Já tomu nerozumím. Je možné, že se i termín 11.11.2021 posune. Jsem teď pod DPI od 17.10.2021.  

 

Výstřižek.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem opravdu rad, ze vyuzivam drahy CEZ a PRE, aspon ted nemam tu elektrinu a plyn jeste drazsi :D 

fakt nechapu, kdo mohl podepsat smlouvy s BE. Od zacatku to jsou podvodnici pohybujici se na tenkem lede burzy energii a prebytku...... nemeli nikdy nakoupeno dopredu, tohle prece neni dobre podepisovat. No preji vsem postizenym hodne stesti.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...