Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

váha vzduchu


Dydzej

Recommended Posts

Hics & co: kdyz je s tema vahama vzduchu takovej problem, co nasimulovat jejich cinnost Atmelama? Zmerit charakteristiky na dobre vaze vzduchu a tim pocitacem to priblizne simulovat? Koukal jsem na nejake vhodne snimace a ty se daj poridit za par tisic (vzorky mozna i zdarma). S pomoci nich by se postavila nahrada vahy vzduchu, zkalibrovala se a mohla by se namontovat do auta misto te puvodni. Tady bych videl zaruceny obchodni uspech :) ... teda pokud by to fungovalo, ale nevidim duvod proc ne. Linky na katalog soucastek nekde vyhrabu.

Ale az priste, ted nejsem doma, nablizuju se k zubarovi :(:(:(:(:mad::mad::mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to chápu dobře, tak se Dydzej snaží jít vlastní (tzv. cestou). Tak takhle vyřešit váhu vzduchu, smekám.

Dydzej. - Jestli ti to vyjde, víš, jak budeš prachatej :D:D:D

A hlavně, víš kolika lidem tady na fóru ubydou starosti :D:D

voštík : Ne, Dydzej se snaží postavit váhu vzduchu (repliku) ze součástek, co má doma v šuplíku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vostik: spravne, snimacem, v potrubi. Ten co jsem mel na mysli uz ma digitalni a dokonce i seriovy vystup.

vix: ja jsem jen teoretik, s Atmelama neumim, bracha ted rikal, ze cena toho pocitace je dalsich cca. 3000, pak by byl potreba asi dobrej D/A prevodnik, aby se to tam dalo napasovat, dalsi soucastky na neco taky prijdou, tak nevim, jestli by se to nakonec vubec vyplatilo :(

Muj puvodni napad byl takovy, ze by se jen podle polohy potenciometru dodavaly ridici jednotce jen priblizne hodnoty (matice odpor potenciometru = uroven napeti do jednotky). To by taky mohlo fungovat.

Nakonec by mohlo byt nejsnazsi a nejlevnejsi koupit ten snimac samotny (ne celou krabicku) a v te krabicce ho vymenit.

Pokusim se sehnat nejake info a ceny a pak to muzeme probrat na srazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď budu asi vypadat jak blb :o,ale zajímá mě kde ta váha vzduchu vlastně přesně je.... Je to taková ta krychlička v sání ještě před filtrem,která slučuje nasávání studenýho s teplým vzduchem od vejfuku a pak z toho vede hadička k nějaký další součástce?Nebo ne a je to jinde,a pak kde zhruba?

Dík odborníkům za odpovědi

PS:Jinak si myslim,že to určitě postavit půjde akorát jde o kalibraci a odladění pro tepelné podmínky v motorovém prostoru.České hlavičky a ručičky ,když chtějí tak dokážou.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dydzej: no prave v tom potenciometru je vzdycky problem, takze by to nemelo takovy velky smysl :(

Ohledne te krabicky: Oddie psal, ze ma nejakou vahu doma.....ted uz si ale nevzpominam, jestli to uz kuchnul nebo jeste ne :(

Dawsoo: to co popisujes te podtlakovy smesovac pro pripousteni tepleho vzduchu od vyfuku.....

Vahu nemaji vsechny motory a je umistena hned za vzd. filtrem (treba u 405ky hned za tou krabici, vypada to jakoby to byla soucast te krabice)

Ty vahy byly jen u benzinu 1.9 a pak jeste na starsich 1.6 (asi 60kW) a taky GTi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Dydzej: Sorry, nějaxem překouk tohle témátko. Jak se jedná o benzíny, tak to malinko opomíjím. Ale! taxem (nejsem takovej analfabet, ale to \"X\" se mi nějak zalíbilo :D ) se poohlížel po netu po programovatelnejch mikroprocesorech a cosem nenašel? http://www.elatec.cz/micro/testpack.php

Celá ta sranda stojí i s vývojovým prostředím a programátorem chipu veuvěřitelných 1999,- To se mi zdá setsakradobrý a dá se to využít prakticky ke všemu. Primármě (a po telefonátu s technikem s Elatecu - bez problémů) bych to použil jako centrální jednotku alarmu s komunikací s mobilem tzn. dálkovej odposlech, lokalizace, možnost dálkového startování, vypínání a aktivace různých čidel a obvodů - no prostě vychytávka jako blázen + měření spotřeby (pro ty co maj v motoru kompík) voltmetr, teploněr blá, blá, blá... A naučit to co potřebuješ ty? Hele, asi žádnej problém. Dem do toho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...