Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Z halogen na LED


annl00l

Recommended Posts

Dobrý večer,

Prerobil som si svoj Peugeot 307 SW (1.6HDi, 2007, 80kw) z halogénu na LED, čo sa týka diaľkových sú parádne, ale tlmené zvyknú padnúť trocha dozadu a potom zle svietia... Nemá niekto s týmto skúsenosti? 

Za každú radu budem vďačný a prajem pekný deň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Agrafik napsal:

Bude  to tím, že je světlomet navržen pro halogenku a né LEDku.

To mi je jasné, ale všímam si veľa áut v meste, ktoré LEDky tiež nemajú od výroby (4kove golfy, dokonca Peugeot 407 také má a tak ďalej, staršie autá), tak som sa len opýtal, či s tým niekto nemá skúsenosť

Prajem pekný deň

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, vozzyn napsal:

Ako "padnúť trocha dozadu"? :myslim

S diaľkovými problém nie je, pretože ich hneď tá krytka pridrží, ale tlmené sú H1 a ledky sú s canbusom (majú aj taký chladič) takže sa tam nezmestí ( podotýkam, že plusko aj mínusko mám zapojené) a keďže tam je trocha priestoru medzi krytkou a koncom žiarovky (s tým želiezkom ju nezachytím, pretože je žiarovka oveľa väčšia) tak sa vie posunúť trocha dozadu a tým pádom menej svietiť, keďže sa jedná (ako ste už spomenuli) o svetlomet s čočkou.

Prajem pekný deň

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina LED žarovek ma ten plechový kroužek sundavací, ten se uchytí do paraboly tou sponou co je ve světle, a pak se bajionetovým systemem nasadí samotná LED žarovka. Případně je sundavací ten chladič, aby to tou sponou prošlo

 

A jinak to že maš platnou STK neznamená že mužeš beztrestně osňovat protijedoucí, kolikrát je potkávám a mam chuť je dojet a vytlouct jim ty světla kladivem, a nejsem sám.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dneska jsem před sebe pouštěl BORCE s LEDkama ve staré Audině, protože se před ním jet nedalo :bacha. Ani samostmívací zrcátka nepomohly. Když mě předjížděl, tak mu to těžce svítilo i do boku. Předevčírem zase jeden v kabriu a před tím se nedalo jet ani ve dne, hlavně ,že se na mě lepil.

@annl00l téma LEDky v předních halogenových světlometech je zde poměrně pranýřované téma, tak snad tě kritické reakce neodradí od dalších návštěv fóra ...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si kvalitnější LEDky, když už.. Před měsícem jsme dávali LED H1 do otcovi 407 SW (do čoček), kupoval jsem "lepší čínu" značka Dawn knight. Uchycení bezproblémové, stejně jednoduché jako origo halogenka, jen je o něco delší dozadu kvůli chladiči. Udělali jsme si proti stěně značky od halogenek, a LEDky dělají úplně stejný lom světla, přesně tak jak to má být :) To sis vyzkoušel? Pokud je to jen trošičku jiné, tak je vem a hoď do koše.. Oslňovat ostatní je velmi nebezpečné a neohleduplné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...