Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 CC nefunkční střecha-Opraveno


zombik

Recommended Posts

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně nefunkční střechy u auta Peugeot 307 CC rok 2004.

Střecha po celou dobu normálně fungovala, ale najednou po zmáčknutí tlačítka v autě pro změnu na kabriolet jde slyšet jen cvaknutí a hučení ( řekl bych, že hydraulické čerpadlo střechy ) ale dále se neděje nic. jako první by se mělo začít vyklápět víko kufru, ale to se ani nehne. Co musí být vše splněno pro to aby se začalo víko kufru vyklápět? Mikrospínač na roletku funguje, jelikož když chci střechu zatáhnout a roletku nemám nataženou tak to napíše palubní PC, když natažená je tak palubní počítač nehlásí nic. Kontroloval jsem čerpadlo a nevidím nikde nějaký únik hydraulického oleje, písty jsou taktéž suché. Nejde mi do hlavy co se mohlo pokazit. Jestli čerpadlo nemá sílu na to aby víko kufru vyklopilo? nebo je zrada v nějakém zámku, který se neodemkne a tím neumožní kufru se vyklápět? kontroloval jsem lanka a nevypadá, že by bylo někde vyskočené. Děkuji za každou radu co Vás napadne, jak říkám střecha fungovala normálně a bez problému a nejednou se nechce začít vyklápět kufr, tím pádem to u tohoto skončí jelikož není splněna podmínka pro další pohyb střechy. Co vše se musí uvolnit nebo dát pohybu v momentě kdy zajedou okna dolů a má se začít vyklápět kufr na druhou stranu? 

ještě jednou moc děkuji za každý nápad....Dnes jsem na to tři hodiny čučel a o moc moudřejší nejsem...

 

Upraveno uživatelem zombik
Závada odstraněna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to opraveno, čím to přesně bylo neřeknu ale udělal jsem dvě věci takže jedna z nich to byla.

1. Objednal jsem u peugeota olej do čerpadla 250ml za 558kč ( hladina byla na rysce min. Takže jsem starý odsál a doplnil nový ) starý byl dost zčernalý.

2. Na levé straně kde je v zámku lanko na manuální odjištění víka kufru bylo a je prasklé nicméně táhlo lanka bylo zaseklé okolo toho spodního pístu.

Takže buď tomu vadilo oboje a nebo jen to zaseklé lanko. Nicméně po výměně oleje v čerpadle jede střecha o mnohem plynuleji. Takže celkovému stavu napomohly obě dvě věci. 
 

Celkově je Peugeot jedno velké překvapení, s tímhle autem se člověk prostě nenudí a má pořad co dělat :)) 

DBACC3AC-9AA5-4F85-A2DF-0983056B4610.jpeg

A2758382-8B41-4C21-945E-68DB1A46664D.jpeg

0BA0C596-49DD-4D15-A87D-2D4BBDDAAA88.jpeg

DAE30285-5B9C-41B4-AB6C-7C888F7F66CB.jpeg

34B17D5B-60A3-48E6-9CF4-48F0B3BB449B.jpeg

DE40731C-076E-4E2C-BEE5-DF6CFFAE3BCB.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • zombik changed the title to Peugeot 307 CC nefunkční střecha-Opraveno

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...