Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej do 2.0 hdi (RHR) fap


dennis77

Recommended Posts

Před hodinou, vagi napsal:

To by mě zajímalo, jestli je to opravdu Formula. Už jsem ho sháněl všude možně a vždy dorazilo pouze ESP 5W30 bez formula .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro představu já jsem snad jediný kdo jezdí s naftou za 10L někdy jenom 9.5L. Takže si asi umíte představit jak s tím jezdím a proto potřebuji kvalitní olej a s plnotučnou 5w40 od totalu jsem byl spokojený, ale bohužel nesvědčí fapu. Děkuji @vagi za tip na mobil1, ale když bych chtěl dodržet tu normu tak tam hodím total 5w30 ineo. Spíš mi šlo najít olej nejpodobnější totalu 5w40, ale acea c3. Pokud se nemýlím tak pro extrémnější zacházení je lepší 5w40 z hlediska jeho teplotní odolnosti.    

Zeptám se ještě na jinou to z každého dieslu po roce teče černý olej jak bota nebo jenom mě? Je mi jasný že to černé jsou saze. Předpokládám že z největší části za to může egr, ale v tom případě nechápu proč tam je tak malý olejový filtr.

IMG_20210130_053811.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Total Qartz Ineo 5W30 sice normu plní, ale je to ACEA C2, což je olej se sníženou HTHS...a to opravdu do svého motoru nechceš. Dáváš mu za uši a při tom nájezdu...chudák motor.

S normou prostě lepší, než ten Mobil1 nenajdeš.

Pokud trváš na 5W40 ACEA C3, na normu PSA zapoměň...žádný olej (ani Total) ji neplní.

Vidím, že stále nenápadně trváš na Totalu. V pořádku, kup Ineo C3 5W40 a více neřeš, motor bude spokojen ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na starém komurkovém dieselu EGR neměl, jezdil jsem "lehká noha", olej měnil po 10000km a stejně to bylo černý, jak bota.... A ten olej zčerná opravdu záhy, lhostejno, kolik výplachů mu dopřeješ.... Barvou se netřeba trápit....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PaKr den po výměně jsem viděl taky černý olej. Když jsem ho před rokem měnil sám tak vydržel týden potom začal tmavnout. Byl jsem poučen a už nevěřím ničemu co jsem si do auta nenalil nebo neopravil :D

@vagi díky za tip na ten mobil přesvědčil jsi mě (dole videjko z mého zacházení). U toho totalu 5w30 jsem si ani nevšiml že má snížené HTHS.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 23 minutami, PaKr napsal:

Ještě je možnost dát nějaký čistič do oleje nebo udělat proplach (třeba i naftou)

Naftu asi ne...ale šetrnější čistič ano, třeba od Millerse, nebo Liqui Moly...a vůbec nejlepší proplach je samotným olejem...ten taky výborně čistí :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...