Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 SW 163 AM6 thorr001


thorr001

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

Čau, auto je po výměně oleje a filtru, akorát jsem tam snad nedal úplně to nejspravejsi, koupil jsem Total Ineo ECS 5W30 (https://dufy.cz/motorovy-olej-total-quartz-ineo-ecs-5w-30-5l?) který ale nesplňuje úplně všechny normy pro RHH motor, hodil by se spíš do staršího RHR co jsem měl v 307ce, ale asi se nic nestalo 🙂

 

Únik kapaliny ze serva byl způsoben volnou sponou na hadici, takže tu jsem vyměnil a necháme to projevit 🙂

 

Nový je ještě horní uložení motoru, už si to po 10ti letech zasloužilo 🙂

IMG_20220424_185212.jpg

Upraveno uživatelem thorr001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byly doby, kdy tu byl C2 olej sprosté slovo, ale teď už se ho dát bát nemusíš :aut  Navíc podle konfigurátoru Totalu je to správně ;) 

total.JPG

Jinak kdo hodně závodí a nebo jezdí hodně dálnice nad limitem, může zvolit Ineo HTC 5W30 - plní B71 2290/97, je to C3 a měl by být odolnější při vyšších teplotách (primárně určeno do teplého podnebí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...
  • O 1 měsíc později...

Čau, tak mě dneska poprvé potkal nouzovej režim, konkrétně u převodovky P0780. Stalo se to po delší jízdě z kopce, hned za prudkou zatáčkou. Po chvíli v klidu auto jede jak má, 40km do cíle jsme dojeli v pohodě...

Novou náplň převodovky jsem dával před 15tkm a celá převodovka je 50tkm po repasi...

Buď se zbláznilo čidlo a nebo tam není dost oleje, tak uvidíme jestli se to ještě jednou objeví.

Cca za 3 týdny jedeme do Chorvatska, tak to snad se to podaří vyřešit.

Jo a mám vtipný kolegy, odpoledne přijdu k autu a krásná samolepka 😄

IMG_20220719_152008.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

čau, dovolím si další update...

Auto má najeto 256tkm, 28tkm se mnou.
Převodovka už seká latinu, ale na jaře nechám vyměnit olej a tentokrát tam dám original Aisin, Ravenol už raději ne...

Došlo na výměnu oleje a filtrů a k tomu oprava klepaní v řízení  - pružiny + horní uložení a stabilizačka na zadní nápravě - viz. rozpis dole

 

Auto slouží k naprosté spokojenosti :)

 

 

 

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Čau, včera proběhla montáž kamery, zapojeno na konektor osvětlení kosmetického zrcátka, práce na chvilku 🙂

 

Aktuálně řeším že občas při prudké akceleraci spadne do nouze, na chvíli se rozsvítí servis a napíše chybu motoru, po znovunastartování je vše ok.

Zítra jedu na diagnostiku tak uvidíme...

IMG_20221208_114939.jpg

IMG_20221208_114950.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Čau, díky návod pomohl, demontáž světla nakonec docela v pohodě 🙂 Bohužel výměna startovacího modulu nepomohla, na původním byla trocha oxidace v konektoru, viz foto jednotky, očistil jsem to ale světlo pořád nesvítí... Ani reset na diagnostice nepomohl

Světlo musím znova vyndat a detailněji projít co může být špatně...

20230131_191148.jpg

20230131_195556.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

čau,

Auto je čerstvě po servise, aktuálně najeto 268tkm, 40tkm od koupě.

V převodovým oleji je nově kondicionér od BG kterej by měl pomoct s tím cukáním co se projevuje když je olej ohřátej cca nad 100°C

Auto má nový zadní brzdy, olej v motoru a komplet filtry

 

Jezdí jak má, spotřeba podle PP je 6l/100 což mi připadá OK vzhledem k tomu že se s autem docela často jezdí trasy do 1km (s děckama k babičce, na poštu atd.) :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Další milník za námi...
Od koupě ujeto 52tkm, zatím bez závad.
Posledních pár měsíců cvakalo servo při zatáčení kol na místě nebo v malý rychlosti, už jsem myslel na repas řízení, ale naštěstí to stačilo jen odvzdusnit 😀
Cena za opravu i s výměnou oleje a filtru byla 800 (dalších 1000 stál samltnej olej a filtr)
 

 

IMG_9213.jpeg

IMG_9214.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...