Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 406 - r.v.2004 break 1.8 LPG


mjtwister

Recommended Posts

Zdravím

Rád bych nabídnul svoji 406, kterou vlastním od r.2014, kdy měla najeto 172000km. K dnešku je to 294000. V autě je LPG magic, u kterého jsem na podzim měnil reduktor a na jaře repas vstřiků. LPG funguje výborně. Co je horší, že nádrž končí v únoru 2022. TK je do 2/2022. O auto jsem se po celou dobu dobře staral. Každý rok jsem stříkal dutiny. Vzhledem k tomu, že práh u spolujezdce byl načatý hned, co jsem auto koupil (držela se tam voda, byl ucpaný odtok), staral jsem se intenzivně a díky tomu se koroze nikam nehla a práh bezproblémů drží a nikde nic neleze. 

K tomu, co by bylo potřeba na autě udělat, aby bylo 100%: Klima od minulého roku nejde, je děravý kondenzátor za motorem vrtule (klasika), už jsem nechtěl řešit, protože jsem už hledal nový povoz a do klimy jsem pár měsíců předtím nastrkal skoro 15tis kvůli výměně kompresoru, kdy z druhovýroby byl vadný a následně jsem sehnal originál z vrakáče, který fungoval výborně, ale klima po pár měsících ušla právě přes chladič. 
Teď na jaře začal téct radiátor topení (vlhký koberec u řidiče). Vzhledem k výše zmíněnému jsem už do auta nechtěl investovat a sám nejsem natolik zručný, abych radiátor měnil sám potom, co jsem si o výměně přečetl. A hučí pravé zadní ložisko. 

To jsou nejzásadnější nedostatky, o kterých vím. Jinak bych řekl, že auto je udržované, jsou k němu dvě sady kol. Na jedné teď dojíždím zímní Continenaly. Na druhé jsou letní Continentaly ještě asi se 4-5mm. Auto mě nikdy nikde nenechalo. Je každý den v provozu. Mrzí mě, že jsem to nechal zajít do tohoto stavu (nejde klima a topení).

K autu mám podrobné záznamy, co se na něm kdy dělalo. Případnému zájemci můžu poslat. 

Cena 15000kč. Plní Euro 3 a eko poplatek není zaplacený. 

Tel: 733 627 114

IMG_20201226_152706.jpg

IMG_20201226_152632.jpg

IMG_20201226_152610.jpg

IMG_20201226_152542.jpg

IMG_20210728_095522.jpg

IMG_20210728_095459.jpg

Upraveno uživatelem mjtwister
Změna termínu TK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Malý update. Na radu jednoho zdejšího člena jsem mrknul na přívodní trubky k radiátoru a zjistil jsem, že to tam pěkně teklo. Naštěstí není potřeba vyndávat celý radiátor, tak jsem se do toho pustil sám a nejdřív jsem zkusil jen červený silikon a nepomohlo. Tak jsem objednal ještě O-kroužky, raději o trochu větší (20x2,75) a vyměnil je + silikon a po víkendové projížďce bych řekl, že je to OK. Koberec suchý, nahořklý smrad zatím žádný...

Takže z těch zásadních nedostatků zbývá prázdná klima (děravý kondenzátor) a hučící zadní ložisko. To už ale opravdu spravovat nebudu. O víkendu jsem auto pořádně omyl a nahnal jsem do prahů a dalších dutin pravidelný každoroční přísun  oleje s voskem od Dinitrolu. 

Cena pevná 15000kč. Pokud se za ty peníze neprodá, nechám si ho do konce TK na cukačky po městě a pak buď výměna nádrže + nová TK nebo vrakáč. 

IMG_20210926_124433.jpg

IMG_20210926_124456.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Auto se v mém vlastnictví  nakonec dostalo až k datu konce nádrže, takže v lednu se měnila nádrž LPG za novou a v únoru následoval nový střední a zadní díl výfuku + nová TK (bez problémů). S tím samozřejmě aktualizuji i cenu na 35000kč. Auto zraje jako víno 😀 

Vzhledem k situaci, kdy cena benzínu a nafty může vyskočit, se auta nechci vyloženě zbavit za každou cenu, takže cena je pevná. 406 má nějaké svoje mouchy, které nemám v plánu nikomu tajit, ale i tak si myslím, že stav je mezi ojetými 406 pořád nadprůměrný.  Auto teď používám na městské pocukávání a ježdění do práce s občasným protažením někam dál. Na víkendové cesty s rodinou beru bezpečnější Zafiru. Bezpečnost je koneckonců to hlavní, proč jsem 406 chtěl nahradit. Nemám strach, že by mi auto spolehlivě nesloužilo ještě dalších mnoho let a na levný provoz na LPG budu v dobrém vzpomínat.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...