Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

chiptuning/uprava vstrikovani


michal 206

Recommended Posts

tak jsem ted o volne strede vyzkousel na 206 2,0 hdi externi krabicku ktera elektronicky prodluzuje dobu vstriku smesi. z 90 koni to dela cca 110. je to pohodicka. cerna krabicka, z toho ctyri kabilky k tryskam a dva pod baterku a jeden na vypinac. kroutak vzroste na 250 Nm. spotreba je pri stejnem zachazeni defakto stejna. montaz trvala cca 5 minut. nejtezsi bylo sundat ten dekl s napisem hdi :o). jizda samotna ... tezko se to popisuje, ale je to tak, ze mi to prislo desne prirozeny a samozrejmy jak to jede. takze jsem to vracel s tim, ze nic moc. resp. dobry, ale cekal jsme ze se ty koniky vic projevi. poznal jsem to az kdyz jsme tu samou trasu projizdel po odmontovani boxiku. auto se s nim lehceji vytacelo a jelo ziveji. ochotneji. bez byla potreba ho vice nutit. v nemecku pry existuje papir, kde j anapsano od peugeotu, ze je chiptuning zakazany. a ze i po opetovnem prepsani sw n apuvodni to kazdy pezotak po pripichnuti na diag pozna. a ze pak konci zaruka i drive a nedobrovolne a ze tohle je idealni, ze to nikdo nikdy poznat nemuze a je to parametrama to same a pred vjezdem na pezoti uzemi do servisu se to vymontuje. jak jednoduche. dale jsme se dozvedel, ze vice koniku je sice hezka vec, ale ze to vetsinou konci na spojce. ze ma pak zivotnost treba jen 10 000 km. ze je fakt lepsi s tim opatrne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. nevim co je na tom za prasarnu. muzes k tomu rict vic?

2. o te spojce mluvil pro 206ku se 150 ps. ze je mala a ze na to neni dimezovana. ze treba 307 110 ps jo, ale tohle ze nevydrzi. jestli je to blbost nevim, ale rikali to. zkouseli to. mas jine zkusenosti? dej vedet... rad se priucim. a treba nebudu sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Takže:

Nechci se příliš rozepisovat o tom, jak fungujou moderní motory TDi, HDi apod., ale podstata je, že jsou řízeny elektronicky - na základě údajů z čidel se určují parametry vstřiku. Celé je to odladěné pro určité vstupní hodnoty z těch čidel. Pokud ze to zařadíš přídavnou jednotku, tak tuhle celkem dokonalou regulaci hoodně degraduješ.

Přídavné jednotky jsou dvou druhů - jednodušší prostě jen prodlouží impuls o xx%, složitější se trochu snaží zohledňovat režim motoru - ale nemají k tomu ty vstupní údaje, takže jen z původní délky impulsů.

Každopádně, nárůst výkonu závisí na tom, o kolik xx% se ten impuls prodlouží. Pokud o málo, nic moc nenaroste, pokud se to přežene, nemusejí stíhat vstřikovače a po čase se v krajním případě třeba propálí píst.

Přídavná jednotka je podle mě akorát analogie "otočení šroubku" na mech. čerpadle - o moc líp to nejede, ale víc to hulí. Do svého auta bych to nedal ani zadarmo, když už bych jó chtěl zvedat výkon, tak jedině kvalitním(!) chiptuningem.

Přídavná jednotka x chiptuning:

u chiptuningu se mění data v jednotce, zůstává tedy funkční ona regulace a zpětná vazba z čidel. Chiptuningem se nadto upravuje i plnící tlak turba (bypass nebo VTG), což u přídavné jednotky ne - proto přídavnou jednotkou stejně nedosáhneš takového výkonu jako u chiptuningu.

Jenom dodám, že KA®DOU úpravou vedoucí ke zvýšení výkonu motoru se snižuje jeho životnost. U kvalitního chiptuningu nijak drasticky (udává se asi o 10%, nevím, kde na to kdo přišel), u přídavné jednotky ??? (viděl jsem před pár lety propálený píst u Passata 1,9TDI (pražské taxi) s přídavnou jednotkou po 100tis km - měl to nastavené "co to dalo"...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nazdarek!!!

Koncem minulýho roku jsem se dozvěděl že pro HDIčka začal dodávat upravený jednotky(nebo chipy) sám Peugeot. Tahle ta sranda stojí cca 20.000,- což dělá tisícovku na koně. Ptal jsem se na to při garančce ale sami technici u Peugeotů mě poradili raději chvilku počkat, až se to na nějakých motorech vyzkouší... A co vy? Nemáte někdo nějaký podrobnější informace???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...