Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ABS kontrolka nesvítí - v aute je namontované v TP není


peuegeot_king

Recommended Posts

Zdravím, koupil jsem peugeot 206 1.4i 55kw. Auto má pravděpodobně ABS ale kontrolka se při zapnutí kličku nerozsvěcuje. Jak poznám že tam ABS má být podle TP? Mám nový typ a v tom zapsáno není, nicméně evidenčku auto udělalo a před rokem STK také. Dokázal bych nějak zjistit podle VIN jak vlastně opravdu je? Jinak samozřejmě jednotka ABS a trubičky tam jsou také.

Je možné že jen nesvítí kontrolka?

Díky

Upraveno uživatelem peuegeot_king
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • peuegeot_king changed the title to ABS kontrolka nesvítí - v aute je namontované v TP není

ale drive se to tam psalo ne? 

muse se zepta kde to hledas? asi to jen tak jednoduche neni ze?

napadli me zkontrolovat zarovicku v budikach protoze se nerozvecuje vubec. Ale jednotka ABS v aute je. sice je vedle ni nejaky odpojeny konektor ale nemusi byt od toho. Diky

Upraveno uživatelem peuegeot_king
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abs tam dle VIN byt ma - typ Teves (ATE) MK70

Vyrobeny bylo 20.6.2003, takze tam uz bylo i povinny. Odpojeny konektor bude nejspis tedy od nej a proto nesviti kontrolka. Vsadim se, ze po pripojeni zustane svitit, protoze bude v jednotce nejaka chyba, kterou timto "opravil" predchozi majitel

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ferry: to si právě taky myslím, no uvidim jestli se to dá nějak vyřešit. na stk jdu až za rok tak by to chtělo dát dohromady protože by to nemuselo projí díky tomu že ta kotrolka nebude svitit při zapnutí klíčku.

Napadá mě nejdřív zapojit ten konektor zkontrolovat pojistky a kdyby nesvitilo tak mrknout na žárovku.

ještě bych mohl zkusit na mokré trávě jestli ABS vůbec reaguje.

Setkal se někdo u 206 s podobným problémem, celá ta jednotka ABS je poruchová? Kdyby to byl jen nějaký snímač v kole tak ten bych zkusil vymenit.

Upraveno uživatelem peuegeot_king
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V palubce uz budou LEDky, tam bych problem nevidel. Spis bych to rovnou pichnul na origo diag a zkusil test jednotky ABS, zda bude odpovidat, pokude ne, pak zkontrolovat to pripojeni ( nebo jednotku rovnou vyfot a postni sem fotku, posoudime) Jednotky samozrejme odejit muzou, at mechanicky nebo elektricky, spis ale bude problem s nekterym cidlem na kole nebo prasklym ozubenym krouzkem na poloose (pripadne magnetickou drahou na lozisku naboje kola, nevim presne, jak to 206 ma)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i to je možné. každopádně záhada je že se kontrolka ABS vůbec nerozsvítí při zapnutí klíčků, to bych teoreticky mohla byt jen pojistka ne? Ale je to divné. 

Ta origo diagnostika, tu budou mít všude v servisech?

blbý je že jsem si toho nevšiml když jsem to kupoval

Upraveno uživatelem peuegeot_king
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakonec tam žárovky nemám ale mám tam jen tišťák...  přitom je to rok 2003 no takže asi problém nebude v žárovce ani diodě. je tam rpotě ta varianta bez žárovek ale všude na obrázcích a videich kde vymontují budíky tak mají žárovkovou verzi.

mám k budíkům jen jeden svazek kabelu s konektorem a ty se žárovkami maji dva svazky s konektorem. tak nevím co je lepš varianta..  tady je blbý že nemužu na stk jen vymontovat žárovičku

Upraveno uživatelem peuegeot_king
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...