Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307-sahara


Luboš11

Recommended Posts

Ahojte páni, chcem Vás poprosiť o radu, mam peugeota 307 2.0 Hdi 79kw ,2003 a mam problem s prehrievanim motora, pri jazde po dilanici alebo po meste mam problem že teplota dosť často stúpne aj na +100°C, robí to aj s vozíkom, skrátka keď ma väčší,, záhul", vody je dost, hadice netlakuje, teplota ukazuje správne (okolo 100°C neudrzis ruku na hadici vobec) 

Jeden den mi vyhodilo stopku a teplotu na MAX, tak skusil som vymenit čidlo teploty (zelene) pomohlo a teplotu ukazovalo už spravne,ale auto sa stale hrialo. 

Na diag. neukazuje nic zle. 

Termostat som skusil vyvarit pekne otvara okolo 80°C.

Vymenil som vodnu pumpu(cele rozvody) nepomohlo to, stale sa auto hreje. 

Potom som si vsimol ze nezapina saharu vobec ked je dost velka teplota okolo 100°C,ked zapnem klimu tak sahara ide asi na prvy stupen ale na druhy stupen mi to vobec nezapina, neviem kedy by malo,ked odpojim čidlo teploty(zelene) tak sahara ide naplno a aj po vypnuti motora pekne dochladzuje. 

Tak som zhodil naraznik, vyfukal komplet chladice, boli troska zanesene ale nic hrozne ldn prach ale stale sa hreje auto.  

Tak vas prosim o radu či stym niekto nema skusenosti. Pomohla by každa rada. Ďakujem

Všimol som si že su tam 2 relatka a jeden odpor mohlo by to byt nimi? Ale išla by sahara po odpojeni čidla teploty keby je to relatko alebo odpor zle? 

Skusil som už aj tu poistku vymenit aj ked si myslim že by sahara vôbec neišla keby je zlá. 

Alebo nasiel som na internete aj nejaky snimac teploty na chladici, ale neviem kde sa nachádza,,,mohol by byť pripadne aj ten zlý? 

Ďakujem ešte raz za každu radu. 

IMG_20210714_155733.jpg

IMG_20210714_160615.jpg

IMG_20210714_155739.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , jestli ti tohle všechno funguje a furt se to hřeje v tahu , tak bude nejspíš zarostlej chladič a má malej průtok . Pro jistotu bych ale nechal zkontrolovat diagnostikou budík , jestli ukazuje správně , to , že na hadici neudržíš ruku mě docela pobavilo , ruku neudržíš už kolem 60°C .:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže sahara ti už  frčí na obě rychlosti, jak má, nebo ne? Na 307/308 je ten předřadný odpor (2.obrázek) takový spotřebák, který často odchází. Takže pokud ti to nefunguje a neměnil jsi ho, hledal bych problém v něm.
Taky jsem ho na 308 už měnil, protože pro změnu nefungovala 1. rychlost :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, sahara jede, ale ty součástky, které jí mají ovládat evidentně ne. Jak jsem psal. Na 308 nešla 1. rychlost, 2. ano a po výměně toho odporu vše OK. Auto nic nehlásilo. Jen při testu akčních členů přes DIAG se to potvrdilo, že ta 1. rychlost nejde. Odpojení čidla je nouzový stav, takže to jede na MAX, aby to zabránilo uvaření motoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Na zjišťování těchto informací tady máme speciální vlákno.

https://www.peugeot-club.com/forum/197-servisni-historie-a-nahradni-dily-podle-vin-kodu-peugeot-citroen/

Je pouze pro členy klubu - členem se staneš tady - https://www.peugeot-club.com/store/product/127/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co říká diagnostika za chodu motoru? Je potřeba zjistit při jaké teplotě je zadán požadavek na sepnutí relé pro první stupeň a pak pro druhý a zda dojde k sepnutí příslušných relé. To všechno se dá z diag. vyčíst a podle toho zjistit, co funguje a co ne, jinak nevíš nic. Jinak ještě je potřeba po opravě vymazat chyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravim páni, po dlhsiej dobe pisem a chcem vas poprosit o radu neviete kde sa na 307 nachadza teplotny snimac ventilatora chladenia? Lebo uz len ten by mal byt zly, lebo na diag vsetko pekne ide prva aj druha poloha ale zle teploty tam ukazuje 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem pekne,ja som to stale hladal niekde pri chladiči. 

 

Chcem sa este spytat, je to aj na aute s klimou? Lebo som cital ze to ovlada len BSI a aj ked som ho objednal a skontrolovali mi to podla winka tak mi povedali ze sa tam nenachadza tak teraz neviem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...