Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů


Virkof

Recommended Posts

Ahoj všem ve spolek.

Potřeboval bych poradit již pár dní se trápím a zatím není výsledek.

Před týdnem a něco jsem nechtěně natankoval naftu označenou Diesel 60 litr za 32,70. V nádrž bylo asi tak ještě na 90-100km dojezd. Ale oč jde odjel jsem domů a druhý den vyrazil s rodinkou na slíbený denní výlet. Auto v pohodě dojelo do cíle. Nějaký čas jsme tam pobyli asi tak 3-4hodinky. Pak jsme chtěli odjet domů. Sedni a startuji auto za duckalo a nic. Zkouším několik pokusí po sobě a nic. Naaleduje odtah domu.  Po řadě s automechanikem asi špatná nafta. Diagnostika sice Delphi hlásí obecný protokol a chyba 99c prý čerpadlo. No nedalomi to a ve středu po svátcích auto odtrženo do servisů. Předem byla vypuštěna nafta za 33kc a koupena klasika. Tato nafta byla cítit spíše jako petrolej než nafta. V servisu proběhlo odvzdušní a dobití baterie. Výmaz chyb v paměti ale prý nadále zůstává chyba plynové pedálu. Auto testováno dva dny. Druhý den. Auto dovezeno. Odjel jsem nějaké km a postavil auto mírně do kopce. Druhý den jsem přišel a opět problém točí ale nechytne. Zkouším odtah do kopce a otočení. Samospádem z kopce Pažout chytnete ani ne po 20m. 

Vyměnění palivovej filtr. Vzduchovej. Rozvody udělaný cca před 800km.

 

Jedná se o Peugeot 807 motor 2.0 HDI 80kw nájezd 188tis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, když to samospádem chytlo až po 20 metrech, tak tipuju, že nemá naftu, jinak by to chytlo okamžitě, máš balonek, nebo el. pumpu v nádrži ?  rozvody dělal Lojza z STS nebo člověk, co tomu rozumí ?  možná dej VIN, ať se dají zjistit technické věci, chtělo by to origo diagnostiku :myslim

jinak se nezlob, ale píšeš jak po obrně, něco chceš, tak se taky snaž, aby se to nemuselo luštit :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to na čerpadlo v nádrži, anebo pokud není čerpadlo, tak netěsnost potrubí. Zvláště tomu napovídá, že do kopce nechytne a z kopce ano.

Myslím, že druh nafty na to neměl vliv.

PS anebo pak vada vysokotlakého čerpadla, že není schopno si nasát.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ozzy56 napsal:

ahoj, když to samospádem chytlo až po 20 metrech, tak tipuju, že nemá naftu, jinak by to chytlo okamžitě, máš balonek, nebo el. pumpu v nádrži ?  rozvody dělal Lojza z STS nebo člověk, co tomu rozumí ?  možná dej VIN, ať se dají zjistit technické věci, chtělo by to origo diagnostiku :myslim

jinak se nezlob, ale píšeš jak po obrně, něco chceš, tak se taky snaž, aby se to nemuselo luštit :roll

Ahoj. Je to již s čerpadlem. Příspěvek jsem psal v autě když jsem čekal s synkem na manželku.

Vin kód : vf3ebrhwb13264888

Jo a rozvody dělal člověk co dělá jen motorové věci pračce 35let.

Balonek to nemá je tam čerpadlo v nádrži. Vada vysokotlakého čerpadla by se měla ukázat na diagnostice a to se ani v servisu neprojevilo.

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak asi jsem v koncích.

Auto po týdnu ježdění kdy to startovalo samo. Dnes začalo opět stávkovat. Přijdu chci nastartovat auto pomalu naskočí ale zdechne. Při pokuse o nastartování z kopce nic. Zavolal jsem automechanika, ochotně dojel dál diagnostika a ta hlásí pouze chybu plynového pedálu. Při startu na sprej motor chytnul.. podle automechanika nejen nafta. Vyměnili jsme vysokotlaký regulátor za jiný ale problém přetrvává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj. Tak vše se už vyřešilo. Problém byl více početný. 

Odneslo to vysokotlaké čerpadlo Aston i vysoko tlaký ventil a zároveň se to podepsalo na snímači tlaku na liště.

No a co jsem nečekal bylo asi horší. To že nějaký pán automechanik co to měl na dílně se šťoural v řídící jednotce tedy v jednotce BSM. Tak krásně že jednotka je na výměnu. A díky tomu že se auto někdo pokoušel prý startovat na startovací stanici a zřejmě nechal běžet oboje zároveň jako startovací stanici tak motor. Došlo k poškození RJ motoru. 

Všechno se už dalo dohromady jen musím sehnat BSM jednotku. A snad už bude vše ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...