Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 207, 1.4, 16V, nestartuje


peugeotka12

Recommended Posts

před 5 hodinami, radim.1008 napsal:

Nemám přezuto, mám připraveno v garáži. Možná o víkendu, uvidíme jaké bude počasí a jestli se mi bude chtít. :D:D 

Auto to je pěkný, kdybych řešil narychlo obměnu za 306ku, tak to je přesně ono, auto za "pár korun". Jen pro mě tomu chybí zadní dveře, kvůli synovi na vození do školky. I barva by mi vyhovovala. :D

Jak je to vlastně? Když máš dětskou sedačku, tak může být i na předním sedadle?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, peugeotka12 napsal:

to Radim: Rado, ale ja zase prave rikam, ze pro deti je to idealni..my ho tehdy kupovali proto, ze se mi nechtelo dlouho cekat na nejake jine a chodit k x-prodejcum, to by me asi kleplo..a hlavne jsem si tehdy rikala, ze kdybych mela dite a jelo nas v aute naraz vic, tak aspon o nej nemusim mit vzadu strach, ze vypadne. Sichr je sichr 🙂

To radši zamknu dveře, aby nešli otevřít zevnitř. Umím si představit poutat ho v sedačce přes přední dveře dvakrát denně. Když jede v cabriu vzadu, tak jsem rád za staženou střechu. :D

Přeji brzký prodej, auto vypadá pěkně, to si brzo najde kupce. ;):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, radim.1008 napsal:

Může být na předním sedadle, ale musí být vypnutý airbag spolujezdce. Tak jezdíme spolu v cabriu. 

Airbag by měl být deaktivovaný pouze v případě, že je dítě obráceně ( ve vajíčku) Jinač airbag má být aktivovaný, pokud dítě sedí ve směru jízdy, ale sedadlo spolujezdce má být co nejdále od čelního skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty píšeš Olda je tam všude jako doma. Nevím jestli to výš nebo ne ale jestli se nepletu tak Olda dělal dlouhá léta ve firmě správce autoparku takže svým způsobem to byl jeho skoro denní chleba jednání se servisy a prodejci vozů a co vím jistě tak když dělal správce autoparku tak většinově jezdili Peugeotama. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Vena garážmistr napsal:

No ty píšeš Olda je tam všude jako doma. Nevím jestli to výš nebo ne ale jestli se nepletu tak Olda dělal dlouhá léta ve firmě správce autoparku takže svým způsobem to byl jeho skoro denní chleba jednání se servisy a prodejci vozů a co vím jistě tak když dělal správce autoparku tak většinově jezdili Peugeotama. 

Jj, uz jsme se stihli jeden druhemu predstavit 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, jednání se servisama (servisy) je denní chleba. S dobrýma lidma (technicky i lidsky dobrýma) se dá vycházet.

A vyhýbat se těm opačným. Např. jinde jsme od revoluce koupili asi 30 nebo 40 Peugeotů. Ale nějak se to pokazilo. Něco bylo technicky nedotažené, něco finančně, někdy to bylo vodění za nos, uvádění jiných důvodu.

I v malých servisech se najdou lidi, se kterými se nedá vycházet. Takové křivé jednání... Však to znáte sami.

Do Bludova to mám nejblíž a doufám, že jejich perfektní kvalita vydrží. Dnes jsme objednali dalšího Partnera.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Další vývoj:

- do Bludova jsme zavezli 18.10. Domluvena cena 69, provize 9. V případě odstoupení uhradíme manipulační poplatek 1000. To jsem měl radost, že to mám z krku.

- zhruba za týden se objevil zájemce, po známosti (taková auta s jistou historií se prodávají známým)

- Bludov nás upozornil, že pro zdárný průběh STK a také z kulantnosti ke kupujícímu by bylo vhodné zkontrolovat zadní brzdy, zda nejsou zatuhlá prasátka, a opravit výfuk, je dost rezavý a v budoucnu hrozí zlomení. Odhad opravy max 7000, možná 4500. Pak bude ještě STK 1800. Výsledkem prodávající dostane 51200 na ruku, anebo více, pokud brzdy nebudou vyžadovat velkou opravu.

- v pondělí 1.11. si maminka prodávající zlomila nohu, takže kvůli vození k doktorovi si auto nechat, neprodávat.

- v úterý rozhodnutí přece prodat, když už je kupec. Navrhoval jsem také, z uvedených 51000 si koupit Feldu (kterou kdekdo opraví) a spousta peněz zůstane

- ve středu rozhodnutí neprodat. Prodejce z toho byl trošku na prášky.

- ve čtvrtek 4.11. jsem v Bludově auto vyzvedl, odevzdal flašky šampaňského, abych zmírnil jejich smutek a abych s nimi mohl nadále vycházet po dobrém. Zároveň jsem zaplatil manipulační poplatek i měření emisí, které si prodávající nechala pro jistotu udělat.

- auto jsem převezl k Nečasům, s požadavkem na brzdy, výfuk, denní svícení, dálkáč, naleštit reflektory a projít STK. Termín je nejistý, protože mají taky nemocného mechanika, a čekačka je asi 3 týdny. Mám podruhé radost, že to mám z krku. Protože já jsem fakticky garantoval i zdárný prodej.

- pak si majitelka auto vyzvedne.

- budu informovat.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Příběh se chýlí k zdárnému konci.

Poučení je takové: když se vám zdá, že je vše špatně, možná to má svůj důvod a nakonec to dopadne výborně.

- u Nečasů udělali STK, další potřebné věci a auto nachystali k převzetí majitelkou. Auto tedy prošlo emisemi, diagnostika OK, jízda i spotřeba normální (jezdil jsem i já, několik desítek km).

- asi 20. 12. 2021 si měla majitelka přijet, tak to ráno pro jistotu nastartovali. Ozvalo se zarachocení a motor zastavil. Po ohledání - ventil spadl do válce.

- sehnali náhradní díly, připravovali opravu. Majitelka měnila rozhodnutí, zda opravu zaplatí a auto si nechá, anebo zda odprodá. Zdržení celkem nikomu nevadilo, auto stálo na dvoře.

- koncem února se majitelka rozhodla, že auto prodá. Domluvili cenu, opravu neplatila, ani STK. Cena 30.

- dnes zaplaceno a přepsáno na mechanika, auto bude jezdit v rodině.

- je dobře, že auto nebylo prodáno v Bludově, ani nikomu třetímu, byly by z toho dodatečné tahanice a požadavky na doplatek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...