Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 207, 1.4, 16V, nestartuje


peugeotka12

Recommended Posts

Jinak, Oldo, ja myslim, ze neni nic spatneho na tom, ze se aspon trosku zajimam, jak to funguje. Taky tam nechci vypadat jako uplne tele a aspon vedet, o cem je rec. Me treba zajima, jak se pozna, ze je neco s hlavou atd...mozna pujdu v pristim zivote na automechanika, abych mela klid a nemusela nikoho obtezovat 🙂

V kazdem pripade, Vam vsem, vrele diky za jakekoliv komentare a postrehy.

 

Vy me stale jen kritizujete, ale stejne mi nic kloudneho neporadite. Az na vyjimky. Ano, neznam zadneho automechanika osobne, proto hledam a mam asi jako neznala zenska holt pech. Vy jste vzdycky natrefili na dobry servis? O tom dost pochybuju. Spis je zarazejici, jaka ma dnes zakaznik v servisech prava a jaky je ve state bordel.

Muj drivejsi automechanik byl mlady, zlaty, sikovny, ale bohuzel tragicky zahynul, dalsi odesel do duchodu..a opravdu od te doby to stoji za prd a 2x jsem se sekla. Ale muzu za to ja?

 

 

Upraveno uživatelem pavelu96
Odstraněna divná samo citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti tomu, že se zajímáš, ale servisák prakticky vždy postupuje svým způsobem. Někdo zkouší jiskru a zda jsou mokré svíčky, jiný začne diagnostikou (tlak benzínu, chybové hlášky). Většinou si do toho nenechá mluvit.

Je velmi dobře, že máš kontakt na servisáka. Snad to bude jenom malá závada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ja vim, ze kazdy dela podle sveho..ale abych se alespon zeptala, zda udelal to a ono, promeril hodnoty, kdyz ano-jake, vypis..dneska, jak vidim, kdyz jim nereknes, tak ti ani baterku na ovladani sami od sebe nevymeni. Na to jsem nebyla zvykla.

Treba u to mereni tlaku mi nekdo radi, ze by to udelal jako prvni, nekdo zase, ze asi neni vhodne v tomto stavu tocit motorem naprazdno.

Vite, bohuzel jsem ted zjistila, ze opravdu zenska v autoservisu(jiste ne ve vsech) pusobi na nektere chlapy jako zjeveni a automaticky ji chteji osulit. Bohuzel realita nekterych. Priste si natahnu hnusne hadry, abych vypadala jo zalesak, treba to pomuze.

Upraveno uživatelem peugeotka12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, peugeotka12 napsal:

Vy me stale jen kritizujete, ale stejne mi nic kloudneho neporadite.

Řekl bych, že ty 4 popsané stránky hovoří o něčem jiném. Kritiku jsem moc nezaznamenal a rad je tu víc než dost. :myslim

Nebo se pletu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Hafity napsal:

Ono se ani není čemu divit.... Tohle potkat mně v dobách, kdy jsem praktikoval, tak zabouchnu kapotu a podám dotyčnému klíčky od jeho vozu....

V nekterych pripadech by se takovy servisak hodil 🙂 minimalne v mem prvnim.

Pro moderatora: kritikou jsem myslela to, ze kdyz chci do AS je to spatne, kdyz si shanim jineho normalniho..tak uz 3., kolik jich chces vyzkouset a do toho, kde jsi ted byla uz v zadnem pripade...tak uz mi nezustava skora zadna varianta. Ach ano, nejradsi bych zajela do Nemecka, tam je jiny servis, ale jaksi s nepojiznym autem je to trochu problem.

Jinak za rady, hlavne ty odborne, jsem rada a vazim si jich🙂

Upraveno uživatelem peugeotka12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

No já si také myslím, že tady na tvou osobu žádná kritika nezazněla,

Už na začátku ti ChouLu psal o výpis s dia, pak jsi se odmlčela. Těch závad může být hafo, od nějaké banality a něco vážného. Takhle se to vážně poznat nedá, tak se aspoň každý snažil napsat nějaký názor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsak ano, ja to tak beru..nikdo auto nevidel, tak tezko radit. Stejne nakonec musim spolehat na zdatnost a serioznost mechanika. Ale chtela jsem si nechat poradit, nekoho, kdo mi moje otazky trochu laicky zodpovedel, protoze asi jako vetsina zenskych tomu vubec nerozumim.

Upraveno uživatelem peugeotka12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, auto odtazeno do 3.servisu, kde ceka az na nej dojde rada. I tak mechanik zkousel startovat a samozrejme nic, rikal, ze tam vubec nejsou tlaky a jakoby tam snad ani rozvodak nebyl, tak hned oddelal dekl, remen tam byl i sedel, alespon ten kousek, co slo videt. Navic neslo ani zavrit okynko u ridice, jak si ho odtahovka otevrela, aby si popotahli auto, takze sundal kryt baterie a rypal se v tom a ve dverich, pak jsem musela odjel, mela jsem odvoz. Kdyz jsem si fotila stav tacho, na palubovce STOP, hlaska braking faulty...uz nevim presne. Proste to auto nepoznavam, vubec netusim, co a kdy se s tim mohlo stat. Zustava mi stale jen jedina varianta-v 1.servisu neco zkonili a poradne. Zajimalo by me, jak to udelali, aby se mi vzdycky aspon pri odjezdu ze servisu podarilo nastartovat..zrejme startovaci sprej.

Takze servis rekl, hlava dolu a uvidi se.

Upraveno uživatelem peugeotka12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady bych radši slyšel - "Hlavu vzhůru, uvidí se..." :papa

Nápis STOP a hláška Braking faulty je obecná při závadě motoru, baterky atd. Snad 3tí mechanik bude vědět co dělat - použije diagnostiku a nebude se jen vrtat kde ho napadne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Když to tak čtu, vždy auto po nějakém zásahu servisu jelo normálně a po opětovném pokusu o start? - nezachytil jsem za tepla, či za studena jelo jako traktor. V režimu traktor bylo schopné jízdy?

Mechanický problém by trval stále. Pokud se tím zvukem jako traktor myslí chod na méně než čtyři válce, pak bych hledal problém v elektrice. Kontroloval někdo kabeláž?, měl rozdělané konektory?, připadá mí to, že při pokusu o opravu pohnul mechanik kabely, konektory.... tak, že se to dočasně chytilo.

Neměla si v motoru kunu?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Zdravim vsechny, omlouvam se, vubec nebyl cas. Takze ve 3.servisu delali diagnostiku,ta neukazala nic, jen chybu F8eb-trvala chyba-chybi permanentni plus na hodinach nebo tak neco-nejde dovrit okenko u spolujezdce atd. Mereny tlaky na valcich-tlaky zadne, jen na 2.valci moc malo, hodnoty presne nevim. Takze mi neco posrali opravdu v tom 1.servisu. Mechanik rikal, ze jsem mela pravdu, ze mi tam nechali stary benzin a jen ho asi dolili novym, protoze smrdel uz po cichu a prej kdovi, jaky olej tam nalili, jestli treba nebyla voda v oleji(ze by nevymenili vsechen ten stary za novy nebo kdovi, zda vubec). Tezko rict, co je pricinou, protoze me to nikde neprasklo nebo tak neco, ale kdovi, co s tim 1.servis delal. Takze mi nechal mechanik cas na rozmyslenou, bud cele vyndat, hlavu poslat na otlakovani a opravu do Ostravy a zbytek by se videl, az jak by to v motoru vypadalo, protoze to muze byt cokoliv az po ojnici..nevime, jak s tim ten pofiderni 1.servis zachazel, tudiz jen dohady. Servisak rikal, ze nechape, jak to vubec mohli v tom dalsim servisu natocit-tam kde mi vymenili tu zapalovaci listu a trvrdili, ze se jim nelibi vstrikovani. Takze premyslim, auto ma 14let, malo s nim jezdim, nepotrebuju ho, mela jsem ho spis jen na jizdy po dokotrech kvuli nemohoucim rodicum. Zaruku by mi taky nikdo nedal, ze to pak bude fungovat, kdovi, co by tomu mohlo jeste byt, jestli se i nezprasili tim starym benzinem vstriky atd nebo nedej boze me tam neco neprehodily, nejake dily, myslim ten 1.servis. Me spis stve, ze mi znicili auto a ja jim za to jeste zaplatila a nemam jak na ne!!! To me fakt *neumím psát slušně*..Ach jo, potrebuju se auta zbavit a nevim jak, je jeste jinak pekne, treba by si to nekdo opravil..uz do toho nechci cpat dalsi penize..ale stat to taky nemuzu nechat v servisu dlouho,at jim to nezabira misto. Co byste poradili,pratele?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy - souhlas. Je to sice smutná, ale reálná a praxí ověřená pravda. Záchrana může dotyčnou vyjít klidně na desetitisíce, ale když to koupí někdo se zdrojem dílů a volnou dílnou, co si to je schopen udělat svépomocí, tak auto může za pár týdnů zase dělat radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tomu presne je, nevim. Nechtela jsem, aby motor rozdelaval. To by se musely delat znovu rozvody, minimalne tesneni, srouby, hlava, sani nebo co..nakonec kdovi, v jakem stavu by byly pisty, ventily, ojnice..Mechanik rikal, nebo dle stavu radsi jiny motor, ale to je taky bez zaruky..jeste s tim se otravovat. Ja byla rozhodla, ze to auto po odstavce zprovoznim, udelam stk, emise a nejspis prodam. Ze nastane takovyto scenar me ovsem opravdu nenapadlo. On mi prave v servise navrhl, ze kdyz to necham spravit, tak to stejne pri koupi nikdo neoceni a je pak, kdyz ho nepotrebuju, lepsi ho prodat, tak jak je. Ale kde to inzerovat? To je na dlouho a kazdy se do toho nepohrne, leda nejaky nadsenec. I kdybych to nechala rozebrat a pustili se do toho, tak mam pocit, ze ty vstriky tim starym benzinem jiste utrpeli, nebo cerpadlo..co pak jeste kat...na zacatku brezna mi konci prodlouzena stk a emise a jeste tam bych neprolezla..presne, uz si potrebuju vylecit z toho auta nervy. A hlavne uz nechci do zadneho servisu, nikdy. Jsem vylecena z jejich sluzeb, i kdyz jsem mela proste jen smulu na 1.servis, no a ten 2.nebyla taky zadna vyhra.

Upraveno uživatelem peugeotka12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi rozhodnuta auto fakt prodat tak jak je a smířena s tim, že za to žádná zajímavá suma nebude, začni inzerátem tady na fóru a klidně postni i odkaz na tohle vlákno. Možná tuším, kdo by mohl mít zajem - ale to se musí ozvat sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medved: to by bylo fajn, kdyby jsi nekoho znal, uz by se mi hodne ulevilo..treba to nebude zase pro nekoho tak pracne si s tim pohrat. Kdyz ma nekdo moznosti, prostor a dovednosti a hlavne zapaleni pro vec, tak to je hned o necem jinem. Ten inzerat mam podat kde presne..nejak jsem se tu jeste nerozkoukavala..fotky ale taky ted zadne nemam. Nejlepsi je, kdyby si ho jel nekdo omrknout primo do toho servisu 🙂

Jakmile budu mit trochu casu, najdu nejake fotky a dam sem ten inzerat..ovsem, koukala jsem, ze tam musi byt udana cena a to nemam vubec predstavu.

Upraveno uživatelem peugeotka12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...