Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 207, 1.4, 16V, nestartuje


peugeotka12

Recommended Posts

před 30 minutami, peugeotka12 napsal:

nechali si tam auto jeste dalsi tyden a denne ho x-krat startovali a nebyl pry problem. Me tam taky chytlo uplne v pohode. Druhy den ovsem zase traktor.

Právě na to narážím, zda oni měli auto v teple (anebo bylo jiné počasí) a ty venku.

 

Případně zkus: vezmi fén a namiř a motor fénuj tak 20 minut. Zapalovací rampa je pod krytem nahoře, kryt případně sundej, ať se rampa prohřeje. Při provozu má běžně 80 stupňů.

Vážně: zkus si domluvit termín, tel.č. jsem uvedl, a přijeď těch 136 km. Možná ho tady necháš, vlak jede hned u servisu, hlavní trať na Vsetín.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na co bys mrknul jako prvni? Ty jsi mechanik, co tam dela? Oni meli auto taky venku, ale byl hic..s venkovni teplotou to podle me nema nic spolecneho, spis jde o to, ze kdyz to oni nekolikrat denne startuji, tak to mozna chyta, jakmile ja dojedu domu a treba 2dny se stim nejede, tak pak uz zmineny traktor.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nejsem mechanik, já se snažím vyhnout se špatnému servisu a držet se dobrého servisu.

 

Před hodinou, peugeotka12 napsal:

byl hic, s venkovni teplotou to podle me nema nic spolecneho,

Fakt? Když ti to nechytne (nebo traktor), tak je taky hic?

Víc už pro tebe udělat nemohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem mela driv sikovneho servisaka, ale bohuzel zemrel a od te doby ne a ne narazit na nekoho uchazejiciho.

Panove, trochu polopaticky, jak se daji poznat preskocene rozvody aniz by se musel vyndavat cely motor a nemusely se hned natahovat nove, kdyby byly puvodni rozvody v poradku? Taky si chci nechat zmerit tlaky valcu a pak prozkouset prohazenim ty vstriky, pripadne vymenit. Ale myslim, ze kontrola rozvodu by se mela udelat predtim nez se meni vstriky ne? Dekuji za postrehy a rady.

Jo a jaka je vlastne zaruka na nove dily dodane autoservisem a hlavne na praci autoservisu, kvuli reklamaci. Vsude se to rika a pise nejak jinak.

Upraveno uživatelem peugeotka12
Jeste jsem si na neco vzpomnela.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu mi ale mel davat 1.servis novou, teda jsem ji alespon platila. Po prijeti do druheho servisu byla samozrejme vybita, eco modus, ale fakt je, ze to nekolik dni stalo a startovalo se naprazdno. To by mi vzdycky vyjela kontrolka slabe baterie, to se mi nezda. Ve druhem servisu mi ji kontrolovali a nerikali, ze by byla spatna, tim to neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jak a kde se da oficialne overit kvalita benzinu, ktery mam v nadrzi? Jde o tohle, pri "zprovozneni" vozu mi bylo receno, ze bude provedeno vypusteni stareho benzinu a vycisteni nadrze a to urcite nebylo provedeno..proste jen cakli ke strasne staremu zbytku benzinu aditivum Eurosol, coz se ted domnivam, muze zpusobovat problemy se startovanim. Zavolat si soudniho znalce? Nevite nekdo? Jde o to, ze jsem presvedcena, ze v 1.servisu me nechali odjet se zavadou a spustu prace vubec neudelali nebo jen fuserem a ted premyslim, jak na ne. Ten 2.servis, kde mi menili tu zapalovaci listu, ten to bude po nich vsechno jen dohledavat, to co oni pokazili a to je o nicem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, ozzy..no, ono jde opravdu o to, ze pokud 1.servis neco odrbal, tak by za to mel taky nest odpovednost, ne? Pak si ty servisy(nektere), delaji, co chteji a jsou z obliga. Jako spotrebitel pak vyjde clovek jeste s rozbitym autem, zaplati vsude za kontroly a praci, ktera nevede ke kyzenemu vysledku a nakonec to da sesrotovat. Se soudnim znalcem jsem ted mluvila  a taky mi rikal, ze se to proste tezko dokazuje a sam me z toho zrazoval(aspon ten byl uprimny). 

Ja proste nevim, jak dal. Zacinam si opravdu myslet, ze 1.servis vedel o tom, ze jim mozna behem opravy preskocili rozvody a nechali me tak odjet. Nevim, jak jinak by poznali, na zaklade mrknuti 5min na parkovisti, ze to jsou ty rozvody??? A jelikoz to byli odrba...., tak jsem to pak odtahla do toho 2.servisu. Ti mi naopak prijdou solidni, ale samozrejme, vzdycky se zacina zapalovanim, vstrikama a az pak se kouka na motoru na hlavu a retezy..coz se obavam, me stejne nemine. Kez bych se mylila.

Myslite, ze kdyby bylo neco s hlavou, potkany motor, ma smysl to spravovat u 14leteho auta, 96tis.km? Ja vim, zalezi, co vsechno by odeslo.

Dekuji za nazory a postrehy a hlavne preji vsem vice stesti nez jsem mela ja.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to dobrý, servisy už mají čísla.

Soudního znalce vynech.

Benzín taky vynech.

Přeskočené rozvody by byla dobrá teorie, ale to by motor dělal traktor pokaždé. Mně to laicky přijde, že traktor znamená, že to jde na dva válce, a to občas.

Můžu tě dovést k vodě, ale nemohu tě donutit se napít.

Někdy mi přijde, že lidi si v tom svém problému libují a natahují ho, namísto řešení. Tam, kde jsi nebyla spokojena, už nevkroč. Je to o lidech, ty prostě potřebuješ najít někoho, kdo to umí opravit. Zatím jsi ho nepotkala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, peugeotka12 napsal:

kontrolka slabe baterie

Nic takového auto nemá.... Má kontrolku dobíjení....

Jinak se má začínat od mechanických věcí.... Pokud je motor po mechanické stránce v pořádku (rozvody, tlaky), tak se může mechanik vrtat v elektrice/elektronice.... Teda pokud se (vzhledem ke zkušenostem) netrefí "vod boku" hned napoprvé.... Pro základní kontrolu mechanického stavu nemusí motor běžet....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak me nechytejte uplne za slovo 🙂 myslim, ze kazdy pochopil, jak to bylo mysleno. Vybitou baterku poznam i ja, ta neni mym problemem 🙂

Stale s eptam dokola: jde zkontrolovat, zda jsou rozvody v poradku, aniz by se musel vytahovat cely motor a nandavat pak cela nova rozvodova sada? Pokud ano, jak?

Moc dekuji za odpoved 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 7. 2021 at 8:33, peugeotka12 napsal:

Peugeot 207, 1.4, 16V, 65kW,

U tohoto motoru by měly jít rozvody zkontrolovat i vyměnit bez demontáže motoru....

 

@Radek Hurvajz : ty jo.... Pro mně novina.... jsem ještě s autem s ECOmodem neměl tu čest.... Člověk se musí pořád učit.... :mad:

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda kdyby to bylo moje auto, tak bych jako úplně první změřil kompresní tlaky v jednotlivých válcích.... Až potom bych se začal zabývat dalšími věcmi....

Vypustit starý benzín.... Když jsem koupil tu Zafiru, tak se jí na benzín moc nechtělo.... Do zbytku starého benzínu jsem nalil čistič palivové soustavy STP, dolil 15 litrů čerstvého benzínu a vyjel na rychlostku, kde jsem jel na trojku zhruba 3/4 plynu.... Takhle jsem to protáhnul caca 40km a od té doby je klid.... Ono totiž vypustit nádrž v podstatě nejde.... Když má víčko pod zadníma sedačkama, tak by šlo čerpadlo napojit napřímo a vyčerpat, pokud ne, tak je to nádrž dolů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je chvályhodné, že sbíráš informace. O benzínu, rozvodech, atd. Budeš to sama dělat? Asi ne. Poručíš to servisákovi a budeš stát za ním (s flintou), zda to opravdu a pečlivě udělá? To asi nelze, v autorizáku tě dovnitř nepustí, budou "něco" provádět a pak ti "něco" sdělí. Aspoň si tady rychle udělej anketu, zda autorizák ve Zlíně je dobrý. Anebo jdi do vesnické hospody a tam se ptej po dobrém servisu nebo opraváři.

Jaké mohou být závady? Přeskočený řemen, potkaný motor, vada zapalování, možná špinavé vstřiky, možná vadné čerpadlo v nádrži. Teď je otázka, jak se k tomu servis postaví a zda nevymění něco nesprávně (jak se to dělo dosud), a kolik si zaúčtuje za složitější opravu. V případě potkaného motoru je to hra o desítky tisíc. Proto bych neriskoval, komu to svěřit a komu pak budeš muset uvěřit a vysolit peníze.

Pro ostatní sdělím, že během dne jsme si psali, nabízel jsem odtah do Zábřeha za 4500, a tam už jsi v dobrých rukou. Nebylo akceptováno, lepší prý  bude odtah do autorizáku ve Zlíně, odtah proplatí pojišťovna.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • To uz neplati, autorizak pada. Mam novy kontakt na nekoho sikovneho, kdo se snazi pomahat i starsim autkum. Doporucila mi ho kamaradka, jezdila k nemu se starou 206 a byla spokojena. Sice je to nekde v Kotehulkach, ale treba jsou tam chlapi sikovnejsi. Jeste si to osichruju u dalsich znamych, co tam bydli, recenze ma maximalni.
Upraveno uživatelem peugeotka12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...