Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co dokoupit k novému autu? (ochrana laku, nástřik podvozku, doplňky interiéru)


Martin2021

Recommended Posts

Ahoj,

brzy budu snad majitelem nové 5008. Kdyby se mi chtělo utrácet a byl bych úchyl na péči o auta, co vše by dávalo smysl pořešit pro prodloužení životnosti a perfektního vzhledu?

- ochrana laku (vosk / keramika)

- nějaký ochranný nástřik podvozku a dutin

- potahy klasika (co jsem koukal tak origo pěkná pálka)

- vana do kufru

 

Auto bude mít kryté stání, což myslím, že je super. 

 

Napadlo by vás ještě něco a měli byste nějakou zkušenost k těm mým bodům? :) Mají ty ochranné nátěry podle vás smysl?

 

Díky moc za cokoliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, podle mě se potahy sedadel už moc nekupují, pokud se k tomu chováš jako člověk, jsou to vyhozené peníze , vystříkání dutin má určitě smysl, hlavně u nového auta, já auto nevoskuju, bo mě potom bolí ruce , ale na myčce to něčím vždycky polejou a vypadá to OK, jinak nechat lak po umytí šamponem nekrytý voskem není dobré (pro lak)  😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100 lidí 100 názorů. 

Ochranný nástřik a vystříkání dutin nic tím nezkazíš jen bych se při přebírání nového auta zeptal jestli by taková věc nekolidovala se zárukou případně bych si na to nechal napsat nějakej papír. Doba je blbá a bude ještě blbější a každej se snaží pokud má plnit nějaké poškození v záruce z toho vyvlíknout. 

Ochrana laku asi jak píše ozzy56 něco to chce a pro běžného uživatele asi stačí to co píše zkrátka na myčce to nechat něčím ošetřit 

Potahy no osobně jsem měl potahy v každém autě teď v 807 mám na míru teda na zadní prostřední sedačku moc nepasuje ale je tam. Tady bych napsal že záleží hodně na tom jak budeš auto používat jestli vozíš děti který v autě smějí konzumovat apod.  Pokud vozíš děti  ještě v sedačkách tak bych pod tu sedačku hodil aspoň deku nebo koupil nějaké univerzální potahy a tím ochránil sedačky protože konstrukce dětské sedačky na sedadle nechá stopy. Jinak asi pokud si zvyklí že se v autě nekonzumuje nekouří tak jsou potahy dneska asi zbytečný ale pokud se v autě konzumuje kouří zkrátka auto slouží i jako přechodná kancelář apod. tak bych asi potahy dal protože ty sedačky budou toho běžné provozu a nehod z toho plynoucích ušetřeny.

Vana do kufru si myslím že je nezbytná alespoň u mě. Kdysi jsem vozil v kufru jen aby tam věci neklouzali takovou tu pěnovku co se používá třeba v koupelně taky to fungovalo ale neochrání to před rozlitou kapalinou nebo před bordelem který do kufru zavlíkneš při nakládání věcí který jsi odložil třeba na chodník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potahy: kdysi se tady psalo o firmě, která šije potahy na míru na jednotlivé typy, stojí asi 12000 Kč. Jsou krásné.

Co jinak pořídit včas? Já kupuju ke každému hezkému autu sadu disků stejných jako origo. Rezervu máš? Pokud ne, tu bych dokoupil, vč. heveru a klíče na kola. Tažné? Příčníky na střechu?

Vanu do kufru ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Martin2021 napsal:

- potahy klasika (co jsem koukal tak origo pěkná pálka)

 

Když jsi si to auto vybíral tak si řešil i barvu, vzor, materiál sedaček, aby se ti to líbilo ne? Tak proč na to sakra chceš dát nějaký hadr? Promiň, že to píšu, ale tohle mě hrozně irituje (i když to je každého věc), že lidi si sáhodlouze vybírají např. interiér auta nebo koženou sedačku do obýváku a potom na to stejně hodí nějakou hnusnou deku "aby se to neošoupalo".  Na ty potahy je dost času než se to ošoupe, potom si tam dej třeba potahy s tygřím vzorem :D Taky záleží jak plánuješ si auto dlouho nechat, jestli to máš jen na další pětiletku tak bych tyhle věci neřešil.

Jo ale ještě víc mě irituje slogan IKEA "Líbí se vám žlutá taška? Kupte si modrou..." Proč si k...a mám kupovat modrou když se mi líbí ta žlutá, kterou mi neprodají.... 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, pavelu96 napsal:

No v mém případě, by se mi nechtělo vyhodit 40k za druhou sadu disků... :aut

Dotaz položil Martin2021, a protože jej položil právě takto (...ještě mi zbyla spousta peněz, tak za co je ještě utratit...), tak asi je má. Možná se jedná o firemní auto.

@pavelu96, a jaká kola koupíš na zimu? Plecháče s plastovými poklicemi? Na tak hezké auto, jak máš, bys měl koupit hezká kola. Ptám se úplně vážně, bez ironie.

Jak jsem psal, k ředitelským autům kupuji stejné disky. Dělám to od doby 4007, kde jsme měli nejen jiné disky, ale i šrouby a dokonce klíč na kola byl jiného rozměru (včetně rezervy). Takže po přezutí na zimu vždy hlavolam, nabalit i sadu šroubů letních, kvůli rezervě, a nezapomenout obě velikosti klíčů (asi 21 a 23?)

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc všem za cenné pointy :) 

Jinak, reakce na @Driver :D potahy budu určitě muset dát kvůli dětem a mazlíčkům :) Btw že bych si nějak extra vybíral v konfigurátoru potahy/sedačky, to se teda říct nedá, když to nejde :D je tam na výběr jen nudná kombinace látka/koženka anebo kůže příplatková. Barvu volit nelze. A to ani u té příplatkové kůže pokud vím. Takže mám prostě tu generickou nudu jako každej s tímhle autem v Česku :D tak na to hadr klidně hodím, možná to bude vypadat i líp. 

Kola dobrej point @P607Oldas tím koupit identickej rozměr :) uvidím nejdřív co dojde za gumy s Grip Control, jestli to bude trochu do zimy nebo ne. Původní plán byl první roky s all year gumama ani vůbec nepřezouvat, ale kdo ví, co na to aktuálně dávají za shity v rámci úspor a jestli to vůbec je opravdový all year. Bral jsem to i kvůli rezervě, ale ani tu tam snad s GC (nově?) prej podle podpory nedávají a jen bude sada na opravu.

@Vena garážmistr to je fakt s tou zárukou ohledně vystříkání :) co tak čtu tak se i bojím vůbec jít přebírat, jak to lidem často nelícuje a moc se těším, jak budu řešit případný nedostatky :D Díky za pointy, něco pod sedačku asi přímo od výrobce budu muset sehnat, už teď v původním autě je to pod prckem celkem zhuntované a to tu stejnou sedačku bude mít ještě dlouho (sice protisměrná, ale do vyššího věku).

Díky taky @ozzy56 @Milan+ @Pe.Tr a všem za reakce :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 7. 2021 at 21:39, Driver napsal:

Když jsi si to auto vybíral tak si řešil i barvu, vzor, materiál sedaček, aby se ti to líbilo ne? Tak proč na to sakra chceš dát nějaký hadr? Promiň, že to píšu, ale tohle mě hrozně irituje (i když to je každého věc), že lidi si sáhodlouze vybírají např. interiér auta nebo koženou sedačku do obýváku a potom na to stejně hodí nějakou hnusnou deku "aby se to neošoupalo".  Na ty potahy je dost času než se to ošoupe, potom si tam dej třeba potahy s tygřím vzorem :D Taky záleží jak plánuješ si auto dlouho nechat, jestli to máš jen na další pětiletku tak bych tyhle věci neřešil.

Jo ale ještě víc mě irituje slogan IKEA "Líbí se vám žlutá taška? Kupte si modrou..." Proč si k...a mám kupovat modrou když se mi líbí ta žlutá, kterou mi neprodají.... 😆

Tak nikdy v žádným autě co jsem měl, jsem neměl potahy a sedačky ok, akorát teď Polo kůže mi rupla, protože kdo ji měl v autě přede mnou ji nedal péči..... Ale chápu když někomu děti v autě ji, pijou apod to tam je pak bordel.... Naše děti se vždy nají před cestou nebo zastavíme na svačinku.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem v autě nikdy potahy neměl, v autě normálně jím a piju, děti taky. Pod dětskýma sedačkama mám "chrániče", občas to všechno vyndám a vykydám. Drobky atd. jsou ale stejně i pod těma chráničema, dostane se to všude. Jednou za rok až dva nechám interiér vytepovat, vypadá pak jak nový. Když jsem kdysi blahé paměti nechal vytepovat svou Feldu s nějakýma 220-230tkm, tak interiér taky vypadal jak novej. 

Hlavní je to nehrotit. Potahy na sedačky a potah na volant (nejlíp chlupatý - obojí) jsou přesně ty věci, který zaručí, že majitel bude jezdit v něčem hnusném proto, aby po 10 letech prodal auto za úplně ty samé peníze, jako ten, co se na to vybodl - ale s dobrým pocitem, že ten po něm už bude jezdit v pěkném interiéru. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Nechci zakládat nové vlákno, tak to dám sem.

Přemýšlím, že pořídím celokrycí plachtu na 5008. (Přes zimu moc jezdit nebude a garáž mám 12 km daleko).

Vybral jsem si dvě plachty a nemůžu se rozhodnout, kterou vzít. Co vy na to? Máte někdo, používá to někdo? Nebo úplně jiný nápad?

https://www.mall.cz/ochranne-plachty-auto-moto/4cars-4cars-autoplachta-suv-l-100018926157?gclid=Cj0KCQiAhMOMBhDhARIsAPVml-E4cY4SVlDZxUFIIkt5zniyuCuvBhIIfgEUZSJXKK5sgsMzJrsm5i0aAonYEALw_wcB

https://www.auto-doplnky.com/nepromokava-autoplachta-aluminium-suv-van-velikost-l-waterproof-amio-01113

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...