Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PaKrova 307 break RHY


PaKr

Recommended Posts

Jak už jsem psal jinde, minulý týden jsem byl dotažen na laně s dalším povozem:)

Je to přelom roku 03/04, najeto (minimálně) 170 tis a důvod prodeje, je to, že střílí do sání. Jinak je celkem dobrý, ale nějaké mouchy se najdou.

IMG_20210617_104847.jpg

IMG_20210617_104816.jpg

IMG_20210617_104749.jpg

Upraveno uživatelem PaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na motoru se už pracuje a odhalili jsme několik otravných much.

Cvakající omezovač v PP dveřích (cvakal jak na Š120 a přitom byl jenom povolený) a zjištěný nefunkční spínač otevírání kufru.

Pochopitelně nic nejde jednoduše, takže jeden šroub nechtěl povolit, ale vyhrál jsem:roker a světýlka na značku vyměním

IMG_20210621_202519.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak výměna filtrů byla jenom částečná, protože vzduchový je jiný. Nevím, kde nastala chyba, zkusím vyreklamovat.

Ale výměna olejového filtru ( i oleje samotného ) byla celkem story....

Filtr někdo utáhl "na věčné časy", tak jsem si vzpomněl, jak @Vena garážmistr popisoval anabázi na @Scratchově Mazdě, ale já jsem nakonec rezignoval a (poprvé v životě) jsem filtr propichoval šroubovákem....

komedie byla ale už při vypouštění, protože na množství se nešetřilo, takže místo udávaných čtyř a půl litru jsem vypustil asi sedm a půl:o:roll no a protože mám na starý olej pouze pětilitrovou nádobku, tak jsem musel vracet vypušťák a přelívat.... Pak jsem to propláchnul a konečně dal nový, tak doufám, že bude motor spokojený:) další výměnu plánuju tak za 1 500km, tak uvidím, co z toho poteče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3L navíc? Hergot, někdo se toho nebál :D Jo, filtr jsem už taky propichoval, ale i když to sem tam musím udělat šroubovákem (sice na to mám ten řetěz, ale někdy to nejde), furt je mi to milejší než pouhá vložka co mám na druhé 307 s NFU, kdy i po vypuštění oleje a několika hodinách odkapávání stejně z toho po uvolnění vybleje spousta oleje na svody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, PaKr napsal:

místo udávaných čtyř a půl litru jsem vypustil asi sedm a půl

No ty kokso...to je mazec :myslim🤣

Nemělo to střílení do sání souvislost s množstvím oleje? Nebo jaká byla příčina?

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, radim.1008 napsal:

To se tam tolik vejde? :D:D

do Š 1203 se vejde nějak 18 litrů--parťák říká mladému mechanikovi po vyučení: zkontroluj olej a dolij do plna (myslel samozřejmě do MAX.na měrce), mno a mlaďas nalil dvě konve až po ventilvíčko 🙈😂

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vagi nemělo, nebo aspoň ne přímo. Příčina střílení byla mechanická, ale možná to množství k tomu přispělo. Co přesně tomu bylo zatím nechci psát veřejně, ale dozvíš se to:) jinak na značku, která tam asi byla se raději ani neptej:D

@radim.1008 Taky jsem se divil:D

@ozzy56 Přiznám se, že na měrku jsem nekoukal, na těch pár "pracovních" startů jsem se spoléhal na palubní měřák. 

Jinak jsem slyšel, že nějaký německý důchodce odstavil auto do stodoly a nalil olej až po víčko jako konzervaci. Jenže to nikomu neřekl a pozůstalí to pak prodali jako nepojízdné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak o to se asi staral stejnej mechoš jak o tu Merivu co tu byla dopoledne akorát že to co bylo navíc u tebe v autě tak chybělo tej Merivě. Když jsem to vyzvedával u zákazníka tak mi bylo divné že to má zvuk jak šroťák a když jsem jel do zatáčky tak bliklo mazání. No říkám si těch 7 km tomu asi už víc ublížit nemůže doma jsem to zavez na dílnu zvednu to otevřu zátku na vaně a jen takové dvojité " prostatické šplouchnutí " si říkám no ty vole to není pravda tak jsem otevřel nahoře dolejvací víčko povolil jsem víko filtru a zase jen takové šplouchnutí. Po asi půl hodině už to ani nekapalo. Dal jsem si tu práci a olej co jsem vypustil jsem slil do PETky mám tady 1,75l od matonky a ani nebyla plná a náplň je 3 litry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...