Jump to content

Na co si dat pozor pri kupe P308 SW 1,6D 88kW

Recommended Posts

Caute.

Moj spolahlivy, nenarocny P306 sa uz dozil druheho desatrocia a ja zvazujem zmodernizovat vozitko. Volba celkom logicky padla na P308 SW, 1,6D 88 kW. Neplanujem kupovat nove, zaujal ma model po prvom face-lifte (od cca 2015? ).

Chcel by som preto poprosit majitelov a znalcov o tipy na co sa pozriet pred kupou auta.  Je mi jasne, ze do vnutra motora clovek nevidi, ale ci su aj tu naprilad nejake typicke problematicke miesta, casti, agregaty, o ktorych uz lud pospolity, ci znalci vedia a ich konkretny stav signalizuje mozne problemy...   (ako napriklad na P306 vycaptana zadna naprava).

Budem vdacny za kazdy konstruktivny nazor.

PS: Hladal som tu takuto temu, ale bud neviem hladat alebo sa za par rokov nikto na taku otazku nepytal

Tento motor je uz vychytany, ma sice aj Adblue aj Elosys, na bezne jazdenie uplne v pohode, mam rv 2017, LED lampy, EAT6, atd a som spokojny, 2.0 by bol lepsi na moj styl jazdy, ale co uz.
Spotreba do 5L, v papieroch 3,8, ale pod 4,7 som sa nikdy nedostal,
Bezne veci, olej 25000km/rok, filtre, dolejem adblue, klimu uz ma s tou drahsou naplnou, ak nieco konkretne, napis, co je pre mna nepodstatne, alebo to tak nevidim, moze byt pre teba dolezitejsie ako pre mna.
Z mojho pohladu by som uz vekovo starsie auto neriesil, len ak by bolo od niekoho, co vies ako a o to auto staral, alebo nejaku predvadacku 1 ci 2 rocnu.