Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pedál spojky - zasekávání


stepi.p4

Recommended Posts

Mám u své 308SW RV2014 problém viz video. Pedál spojky se mi občas zasekává a při vracení jakoby kopne. Dělá to jen při teplotách cca nad 25°, v zimě to nepociťuji. 

Nemá někdo podobnou zkušenost?

 

Upraveno uživatelem stepi.p4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tam je snad vratná pružina, musí být na tom pedálu vidět, když se podíváš více ze zdola. Tak se koukni, co to dělá. Ten mechanizmus je dvousměrný, po překonání jednoho místa ta pružina pomůže jak při stlačení tak při stlačení. Když pouštíš spojku, tak pružina ze začátku tlačí proti spojce, ale ta spojka má větší sílu, takže to přetlačí až k tomu bodu "zlomu" a pak zbytek dojede pružina zpět do horní polohy pedálu. 

 

Napadá mne:

- nějaký problém s tou pružinou (zlomená, kousnutá)

- vzduch v okruhu spojkového válce???

- nebo sjetá spojka a ona už pak nepřejde ten bod zlomu, přestane tlačit a v tu chvílu ještě ta pomocná pružina tlačí pedál směrem dolů a ne ještě nahoru.

Alespoň tak to chápu já :)

 

Tak jsem si přečetl ty komentáře pod videem a tam je to popsané, že problém byl v tom spojkovém válci.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problém znám. Přesně toto měla dcera na P308 T9 1.6. Hdi 115 k. Jedná se o opotřebení kulového čepu na tlačítku hlavního spojkového válce a protikusu vložky v pedálu. Systém vracení spojkového pedálu musel vymyslet opravdu nějaký "INŽENÝR". Musí se vyměnit hlavní spojkový válec a vložka spojkového pedálu. Docela nepříjemná práce. Toto vše jsem udělal a kopání pedálu zmizelo. Je na to i TSB v Peugeotu. Princip vracení pedálu je v tom, že v počáteční fázi ho vrací tlak kapaliny a nakonec vratná tlačná pružina. Ta právě dělá to kopnutí v závěrečné fázi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...