Jump to content

Napájení Rádia 2x

Recommended Posts

Zdravím všeckny,

mám P207 s rádiem RD4. Při "hrátkách" pod palubovkou jsem zjistil, že rádio je napájeno celkem 2x.

Vede k němu silnější bílý drát (+) a slabý červený drát (+).

Mohl by mi někdo pls vysvětlit, proč jsou tam dva?

Vysvětlím proč: Dost často mám puštěné rádio (MP3) i bez nastartovaného motoru, takže po chvíli časovač vše vypne do Eco-mode.

Chtěl bych to obejít a rádio připojit (přes pojistku!) rovnou k baterii, aby hrálo bez přerušení ... a nevím jak, když jsou k němu 2 (+) plusy.

Mohl by mi pls někdo poradit?

Díky předem JJ

Posted (edited)

Musel by sis koupit aftermarket rádio a to si zapojit modifikovane, leč standarne pro aftermarket. Jedno plus trvalé a druhé plus po zapnutí klíčku (to je důležité, protože napojit vse trvale vybiji baterku). Tzn. i pokud rádio nehraje a svítí na něm tlačítko zapínání (resp. jde zapnout kdykoliv), tak vybíjí pomalu baterku. Vetsinou tenhle problém vyplave na povrch po delší odstávce auta, jednodenni odstavka baterku nevybije.

Tohle zapojeni mam treba v 206, akorad musis z iso svorkovnice vytahat- nezapojovat sbernici apod. (nejlepsi, kdyz koupis tu malou prodluzku iso a tam nechas zapojene draty jen od napajeni- kostra, plusy a nekdy i vystup na antenu, pokud je). Repraky byvaji zapojeny v original iso konektoru dobre, plug and play. Takze davat pozor jen na napajeci iso konektor a nenechat tam sbernici, kterou pak muze rusit nektere aftermarket radio.

Edited by inoxing