Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Napájení Rádia 2x


slatored

Recommended Posts

Zdravím všeckny,

mám P207 s rádiem RD4. Při "hrátkách" pod palubovkou jsem zjistil, že rádio je napájeno celkem 2x.

Vede k němu silnější bílý drát (+) a slabý červený drát (+).

Mohl by mi někdo pls vysvětlit, proč jsou tam dva?

Vysvětlím proč: Dost často mám puštěné rádio (MP3) i bez nastartovaného motoru, takže po chvíli časovač vše vypne do Eco-mode.

Chtěl bych to obejít a rádio připojit (přes pojistku!) rovnou k baterii, aby hrálo bez přerušení ... a nevím jak, když jsou k němu 2 (+) plusy.

Mohl by mi pls někdo poradit?

Díky předem JJ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musel by sis koupit aftermarket rádio a to si zapojit modifikovane, leč standarne pro aftermarket. Jedno plus trvalé a druhé plus po zapnutí klíčku (to je důležité, protože napojit vse trvale vybiji baterku). Tzn. i pokud rádio nehraje a svítí na něm tlačítko zapínání (resp. jde zapnout kdykoliv), tak vybíjí pomalu baterku. Vetsinou tenhle problém vyplave na povrch po delší odstávce auta, jednodenni odstavka baterku nevybije.

Tohle zapojeni mam treba v 206, akorad musis z iso svorkovnice vytahat- nezapojovat sbernici apod. (nejlepsi, kdyz koupis tu malou prodluzku iso a tam nechas zapojene draty jen od napajeni- kostra, plusy a nekdy i vystup na antenu, pokud je). Repraky byvaji zapojeny v original iso konektoru dobre, plug and play. Takze davat pozor jen na napajeci iso konektor a nenechat tam sbernici, kterou pak muze rusit nektere aftermarket radio.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Já mám v napájecím ISO jen jakoby stále napájení, klíček a zem. Bohužel asi dvě minuty po vypnutí klíčku cvakne relé a vypne 12V, které předtím šli i bez zapnutého zapalování. Dá se to nějak řešit? Přitáhnou 12V aby nebyly centrálně vypínané? P206 2002 1,4 HDI

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@inoxing @ChouLu nakonec se mi to podařilo nalistovat v manuálu, kde jsem to na poprvé přehlédl 🤦🏿‍♂️ Někde v jiném vlákně jsem narazil na zmínku o tom, že je v tom pinu k napájení přidružený ještě jeden drát. Měřil jsem jen vadaskou a asi jsem to vážně pomotal při přehazování pinů. Podle manuálu samozřejmě sedí a funguje. 

image.thumb.png.0161e23bbe743a3652aa84e3fbc8df34.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...