Jump to content

1.6HDI cuka a chcipne

Recommended Posts

Ahoj. Tak je tady dalsi problem. Stalo se uz nekomu popripade muze nekdo poradit po cem se popripade podivat. Auto rano zaclo behem jizdy cukat.toto se deje uz treti den.cca dvakrat,trikrat cukne. dnes ale auto behem jizdy skublo a pak chciplo.po opetovnem nastratovani jsem ujel asi 200metru a zas cuklo a pak chciplo.ted uz tocilo delsi dobu a le zas chytlo a dojel jsem do prace. Muze nekdo poradit,co asi muze byt? naftovy filtr jsem menil asi pred 3tisici pri koupi auta,ale leju tam od koupi aditiva.mohl se treba ucpat? nebo muze byt zavada jinde. kontrolka motoru nesviti. jen pri chcipnuti na palubce se rozsvitilo STOP.diky za rady

Ahoj. Předně si dej do podpisu své auto, lépese pak orientuje o jakém motoru konkrétně to píšeš. Chápu, že je to 16ti ventilové 1,6Hdi (9HY). Měl jsem kdysi stejný problém, hláška v diagnostice P0192 nebo P0193. Dopadlo to přepinováním konektoru na snímači tlaku nafty na railu. Je to vzadu za motorem pod EGR ventilem. Tak to bylo u mne.

Tipuju u tebe taky nějaký elektrický kiks, ale tam bude potřeba stejně diagnostika, protože samozřejmě to nemusí kiksnout ve stejném místě. Případně to čidlo může být vadné atd...

Omlouvam se,veskere info doplnim.ano jedna se o 1.6hdi . Dnes jsem uz auto nenastsrtoval vubec.No diagnostika mi hlasila chybu  snimac otacek,zadny nebo prerusovany signal.zahybal jsem konektorem u snimace na klikovce u remenice a motor naskocil.tak to je asi nejspis tam nejaky problem.