Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 306 1.6 65kW - výměna středového ložiska pravé poloosy


Lopuch950

Recommended Posts

Zdravím lidi, jsem tu nový, teprve zjišťuju jak to tu funguje, tak snad jsem založil vlákno správně .

Dělám servis na své 306 cabrio v motorizaci 1.6 65kW , NFZ. Potřebuji vyměnit středové ložisko na pravé poloose (to , co je uloženo na zadní straně motoru). Na pravo od ložiska je kloub poloosy, nalevo nějaký kroužek, který nejde stáhnout dolů. Dá se toto ložisko nějak vyměnit, nebo se měnila celá poloosa?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, už si to moc nepamatuju, ale ten kroužek (na rozdíl od ložiska) jsem se snažil zachovat, bo kde bych sehnal jinej :myslim  Ale ložisko je nějakej normální TPRM, něco jako 6203, nebo 6302, samolitr ZZ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak ten kroužek byl samostatný díl, nevím jak je k sehnání dnes, ale v nejhorším ho každý soustružník umí vyrobit třeba za flašku :)

jinak se přiznám, že když mělo auto najeto cca 80 tisíc a více, měnil jsem komplet repas poloosu , cena pokud dobře pamatuju kolem 3000 Kč , poloosa vydržela 50 tisíc a více kilometrů, podle toho jak s tím jezdili a jak se repase ,,povedla'' u výrobce 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

300 tisíc na jedny poloosy je docela vyjímka,:myslim většinou jsem opravoval auta, co se tu natahala ze západu a ta měla už několik poloos za sebou..., a ty repase jak píšu--50 tisíc a šly..., tenkrát stála nová poloosa na 205ku 14 tisíc Kč, takže všichni chtěli radši repas za 2600 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...