Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Samonavijeci box na zahradní hadici


Charlie 1

Recommended Posts

Box nemám, ale co se hadic týče doporučil bych hadice Fitt (https://www.sigmashop.cz/dum-a-zahrada/zahradni-hadice-white-plus-1/2-baleni-25-m). Od tohoto výrobce je možné koupit několik různých řad. A nevím jestli ještě pořád, ale dělali hadice i pro Gardenu. Akorát od nich si je možné koupit "nekroutící" hadici za zlomek ceny obyčejné hadice od Gardeny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Za ty peníze bych se bál to nechat na dešti... :o:D

 

Já jsem taky uvažoval o navijáku, nakonec jsem hadice roztahal napevno mimo trávník a jen připínám asi 12 metrový konec na zalévání. Já bych zase rád vše na zimu uklidil, nejen hadici i naviják, včetně toho kusu plastu, co je na zdi, obávám se že by se to za pár zim rozpadlo. Hadice mám průsvitné Valmon 5/8", koncová je 1/2". Hadice jsou od Valmonu některé už 25 let, sice už nevypadají stejně, ale pořád fungují jak mají. Hadice s černou vložkou už jsem vyházel všechny (nevím co byly zač). Dokonce i hadici Gardena (tedy jen řadu basic) jsem už vyhodil, Valmon slouží dál. Celý roky tam leží na slunci, má za úkol odvést přetékající vodu ze sudů do zahrady pod stromy,, do malin, ostružin a tak (zrovna v noci si to mohl užít), takže minimálně sluncem je namáhaná slušně.

Tedy tahat 30 nebo více metrů hadice z navijáku si nedovedu představit (většinu hadice bych neviděl), to bych toho víc zničil, než zalil. Proto mám vodu rozvedenou a jen připojuji koncovku a zalévám v dohledové vzdálenosti. Jinak veškeré příslušenství je Gardena, některé mám už 25 let. trocha bílé vazelíny jako údržba když hadice uklízím na zimu, jinak jsem na ně nesáhl. Krom nějaké starší generace profi spojek (s kovovou převlečnou maticí) jsem neměl žádný problém. S kovovou maticí byl problém, že si velice snadno při přemontování uměla udělat závit jinde, než kde byl ten původní, protože protikus měl závit pastový. U čerpadla do sudu od Gardeny mi praskl plastový závit u vývodu. Čerpadlo jsem měl tehdy čtvrtým rokem. Napsal jsem na Husquarnu,(Gardena patří do koncernu) na koho se mám obrátit, když se mi tohle stalo, požádali mne o adresu, a celý vývod z čerpadla mi poslali nový. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...