Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zalomený šroub odvzdušnění chladící kapaliny (imbus)


mara2424

Recommended Posts

Dnes jsem měnil termostat a povedlo se mi po výměně při odvzdušňování chl. soustavy zalomit

odvzdušňovací imbus vedle termostatu, takže mi z toho stříká voda 😞 asi sežraný od chladičky.

Nevíte je to nějaký speciální šroub nebo obyčejný?  A když se mi ho nepodaří vyndat dá se vyměnit celý

ten díl ?

 

Díky moc za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 5. 2021 at 12:51, Havlicek.Lukas napsal:


nechapu proc lezl pod nejaky zazrany inbus

Proč asi skrze odvzdušnění-na hadici topení je ventilková čepička, a na termostatu pak je imbus.

JO a chladič ne každý má .Původní na naší 106 to měl , nynější nový chladič už nemá odvudšnovací šroub, Takže máme jen 2 místa na odvzdušnění!!

Pro tazatele- lze udělat z obyč. šroubu s danýmn závitem a vypilovanou drážkou v části závitu-aby se pak nemusel celý vyšroubovávat.

Upraveno uživatelem dýzl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

origo odvzdusnovak je mosaznej, navrtanej cca do 3/4 stredem a pak asi 2mm dirka bokem skrz zavit. Vyrabel jsem ho kdysi normalne doma na sloupove vrtacce. Rozmer sroubu je M6x1 s delkou 18mm, origo cislo 130629, v Autokelly ho maj origo Peugeot za 57Kc skladem na dvou skladech, po cele CR do druheho dne k dodani, obj cislo PSA 130629

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...