Jump to content

Futrál na baterie

Recommended Posts

ahoj, odešla mi nabíjecí baterie dodaná k RC modelu, tak jsem koupil dneska jinou--silnější (2000mA), ale cena s dopravou 730 peněz https://www.rcobchod.cz/produkty/nahradni-akumulator-pro-conqueror-4x4-a-rc-stroje-2000mah-4-8v-P46406.html

což už bych nerad opakoval, bo ten model stál 1200 komplet :super, takže chci koupit do rezervy takový ten futrál na 4 tužkové NEnabíjecí baterie (AA), aby z toho futrálu pak šlo 6 V (4x1.5 V), nemůžu nikde najít odkaz, nebo eshop, kde by se to dalo koupit, nevíte někdo ??  díky :)

Posted (edited)

Futrál pěkný, hlavně aby fungoval. Záleží, kolik mA nabo A bere to auto.

Takovou záměnu jsem zkoušel na vysavač, který bere asi 5 A, a dopadlo to tak, že na každém dotykovém spoji byl úbytek asi 0,25 V, takže krát 8 bylo 2 Volty v prd... Proto se ty články pájejí.

Tvůj první odkaz má taky nesrovnalost, na fotce napsáno NiMh a dole typ akumulátoru Li-Ion. Samozřejmě, je to NiMh.

Ty původní články šly do zkratu? Tak je odpal, ještě chvíli budou zase fungovat. Tzn 12V z olověného aku připojit na každý článek na moment. Obal propíchnout jehlami. Opatrně, a pozor na polaritu.

Edited by P607Olda

Pokud je v autě místo, tak předělat na 1 Li-Ion článek 18650 (3,7 V) a ten nabíjet k tomu určenou nabíječkou. Takový článek (nebo dvojici) seženeš z rozbité lampy z autodílny.

původní baterie má 700mA, jenže jsem ji nechal celou zimu na chatě a je asi po ní--nejde vůbec nabít, ale už s ní nic neudělám, protože je vyhozená..., tak jsem koupil náhradní a silnější...