Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převod auta - prodejce nespolupracuje


Návštěvník

Recommended Posts

Ahoj,

koupil jsem auto, mám veškeré doklady a kupní smlouvu. Prodejce mi slíbil, že pošle plnou moc, několikrát jsem ho urgoval, telefon nezvedal, ale na sms odepisoval a nyní již nekomunikuje. Už to budou 2 týdny, přičemž lhůta pro převod je 10 dnů. Je nějaká možnost převodu bez plné moci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to všechno souhlasí. Podle mě je jen línej :)

Předpokládám, že bez plné moci auto nepřepíšu. Sám to nechápu, protože by mělo být v jeho zájmu, abych auto převedl. Resp. můžu si jezdit kilo po městě a pokuty budou chodit jemu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako setkal jsem se s tím že kupující z různých důvodů protahoval přepis auta ale že by prodávající neměl zájem se auta úředně zbavit to jsem ještě neřešil. Je fakt že spousta lidí dnes pokud prodávají auto bez bazaru tak od udělování plné moci upouští právě kvůli takovým úskalím že protistrana se začne cukat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodavajici je zjevne nejaky nouma... Reseni je totiz uplne snadne - mit doma bianco plnou moc s overenym podpisem a pri podpisu smlouvy o prodeji do ni jen vyplnit udaje kupujiciho. A do smlouvy dat smluvni pokutu za neprovedeny prevod... A tim cela zalezitost pada na bedra kupujiciho a fertig. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...