Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická převodovka


Medvídek607

Recommended Posts

Ahoj všem. Mám PUG 508 2.0 HDI 120kW, 2011, najeto 195000 km. Včera se mi stala divná věc s automatem. Při jízdě na dálnici se mi rozsvítil nápis SERVICE a ikona automatu. Při tom se držel zařazený 5. stupeň. Nešlo podřadit, ani zařadit. Když jsem parkoval, dal N, tak to cuklo. Při novém nastartování vše zmizelo, auto jelo v pohodě, ale když jsem akceleroval, rozsvítilo se všechno znova. 
Prosím vás, věděl by někdo, co s tím? Auto jsem koupil při 188000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj. Trochu jiný typ, ale snadmě nevymažete, automat na 106 jsem tu nenašel. Mám možnost koupit P 106 s automatem, ale jede to jenom na zpátečku. Auto do poslední chvíle prý normálně jezdilo. Při jízdě jakoby začalo ztrácet výkon - snižovala se rychlost - motor otáčky měl - až se to úplně zastavilo. Potřeboval to odklidit ze silnice tak zkoušel různě řadit - dopředu nic. Když vyzkoušel zpátečku tak to normálně couvalo a ta k je to doteď. Co by stím mohlo být? Táhla se hýbou, víc nevím jak vyzkoušet.

díky Daxik111

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by mohla byt spis 4HP14 , jestli jede jen na zpatecku tak je zrejme v nouzaku, otazkou je proc , pokud byude fungovat zasuvka diagnostiky tak to nech nekoho nacist. bud odesel nektery z ventilu na hydrobloku nebonhydroblok samotny  , zasadni je taky co je v tom za napl , jestli stary olej, malo oleje , nebo bohuzel hodne oleje s chladici kapalinou. 😔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prvne by to nechal nacist diagnostikou, az pak bych nechal vylit napln a zkontrolovat co a kolik toho vlastne vyteklo.

ale jestli pises ze mas moznost to koupit, tak bych to teda rozhodne nekupoval.

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Přidám svou zkušeností k tématu. Nějaký čas zpět jsem jel na Slovensko přes Buchlováky atd. Cca 20 km jsem jel za kamionem do kopce, z kopce i po rovince mezi 20-40 km/h a nešlo ho absolutně předjet. Auto potom vyhodilo gearbox faulty hlášku na displeji a převod skočil na pátý stupeň. (Převodovka 500 km zpět na servise za 20k) Zastavil jsem, dal dvě cíga a od té doby nic. Řekl bych že tato chyba má spojitost s delší pomalou jízdou, kterou nejspíš AISIN moc nedává, protože od té doby se nic takového nestalo a převodovka šlape jak má. Auto: 508 sw 2.0 HDi 2015.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...