Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Posilovač řízení-chyba komunikace


vavrenco

Recommended Posts

Dobrý den,

diagnostika mi hlásí chybu komunikace s elektrickým posilovačem řízení, na palubce svítí volant s vykřičníkem a řízení jde ztuha.

K posilovači vedou dva silný dráty, jeden od baterky přes pojistku (ta je v cajku) a jeden na kostru a pak ještě tři slabý dráty od jednotky v motoru. Dva ty slabý když mezi sebou proměřím, tak mi pípaj (jako že jsou ve zkratu).  Nemáte někdo schéma zapojení jak to tam je? Nebo nějakou radu, co s tím? Všechny pojistky jsem proměřil a jsou dobrý.

Závada se objevila po tom, co jsem měnil alternátor a páčky pod volantem, před tím šlo řízení normálně.

Díky všem za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, jarokare napsal:

Ahoj , s největší pravděpodobností odešel modul posilovače řízení , Kód závady nemáš ?

Když mi diagnostika vypíše všechny ty počítače, tak u jednotky posilovače píše, že není dostupná nebo že se s ní nelze spojit nebo tak nějak, je to napsané červeně , nelze to rozkliknout a kód závady to nevypisuje. U BSI vypisuje kód F047-nepřítomnost komunikace s počítačem elektrického posilovače řízení.

 

Upraveno uživatelem vavrenco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, který relé v BSM je označeno číslem 6 (viz foto)? Měl by to být relé od posilovače řízení. Mám ho pořád sepnutý, i když mám vyplej klíček. Na plánku níže to sice vypadá, že seplý je, ale ve skutečnosti je to asi blbost, ne?

Díky za info

 

 

918405933_relposilovae.thumb.jpg.40c470b7dba3295185787d6a0ca97e1b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...