Jump to content

Rifter - přední zástěrky

Recommended Posts

Zdarec všichni! Zeptám se vás všech - neřešil jste prosím někdo přední lapače nečistot? Zadní existují v originále za 1200,- a dle mého jsou nutností, ale o předních ani ťuk, nevyrábí se. Nemáte prosím někdo zkušenosti, zda-li pasují na předek z jiného modelu, byť třeba po lehké úpravě😉. Díkas moc!

ahoj, jen bych ze zkušenosti poupravil názor, že zadní zástěrky jsou nutností :), z pohledu majitele auta jsou důležitější přední zástěrky , protože nelítá tolik kamínků od předních poháněcích kol na předek prahů a podlahu, tím tak brzy tyto části nekorodují..., za zadními koly je u 99% aut plastový nárazník, tam o korozi nejde, spíše o ty za mnou...

upravil bych ty origo zadní zástěrky na předek a přišrouboval je k plastovému podběhu a když bude třeba, použil k vymezení spár silikon v tubě :myslim

Ozzy má pravdu.

Ale k věci: teď jsem to řešil. Na minulém Partneru (březen 2020) jsem dal přední zástěrky na Berlingo a pasovaly.

Nyní jsme koupili Partnera (duben 2021) a zástěrky nelze. Tak jsem tam vnutil tytéž, co před rokem. Ale ten pán, co je montoval, říkal, že nepasovaly, blatníky a podběh má jinak upevnění (štefty, otvory), než minule. Nakonec je tam dostal. V pondělí se pokusím nafotit, jak je upevnil. Obj. číslo bylo 940366 u původních i u těch letošních.

před 9 hodinami, ozzy56 napsal:

ahoj, jen bych ze zkušenosti poupravil názor, že zadní zástěrky jsou nutností :), z pohledu majitele auta jsou důležitější přední zástěrky , protože nelítá tolik kamínků od předních poháněcích kol na předek prahů a podlahu, tím tak brzy tyto části nekorodují..., za zadními koly je u 99% aut plastový nárazník, tam o korozi nejde, spíše o ty za mnou...

upravil bych ty origo zadní zástěrky na předek a přišrouboval je k plastovému podběhu a když bude třeba, použil k vymezení spár silikon v tubě :myslim

Jasně, o tom žádná!😉. Ale od Rifteru jen při trochu vlhké vozovce lítá spousty nečistot na zadní okno a stačí 3sec a už nic nevidím. Předpokládám, že zástěrky to značně zredukují👍

před 9 hodinami, P607Olda napsal:

Ozzy má pravdu.

Ale k věci: teď jsem to řešil. Na minulém Partneru (březen 2020) jsem dal přední zástěrky na Berlingo a pasovaly.

Nyní jsme koupili Partnera (duben 2021) a zástěrky nelze. Tak jsem tam vnutil tytéž, co před rokem. Ale ten pán, co je montoval, říkal, že nepasovaly, blatníky a podběh má jinak upevnění (štefty, otvory), než minule. Nakonec je tam dostal. V pondělí se pokusím nafotit, jak je upevnil. Obj. číslo bylo 940366 u původních i u těch letošních.

Super, děkuji! Minimálně pro inspiraci to bude supr😉👍

• 4 weeks later...

Zdar všem!

Tak jsem prošel pár tipů a nakonec jsem se "hecnul" a přední zástěrky jsem udělal "úpravou" ze zadních. Ta úprava spočívala jenom v ořezání a úpravě zadních. Přední zástěrky není nikam kde moc ve předu uchytit, ale dá se něco málo vykouzlit. Nakonec uchyceno celkem bytelně, použity nerezové šrouby a ze zadní strany křídlaté matky. Vše drží a snad i vypadá, že to tam všechno pasuje a má to tak být :-). Jediné minus je (tak jako u zadních zástěrek), že musí prostě kolo dolů, bez demontáže to tam nejde dát. A také cena zástěrek je dle mého docela ustřelená, jelikož 1040,-Kč za jednu sadu zástěrek je docela dost.... Foto přikládám ostatním pro inspiraci 🙂

IMAG7600.jpg

IMAG7603.jpg

IMAG7604.jpg

IMAG7605.jpg