Jump to content

Recommended Posts

Ahoj nvšem jsem krátce majitelem Peugeot 308 r.v. 2010.

Je to dovoz z Německa a není tam rezerva jen nějaký kompresor. Obutí 225/45/17.

Chci se zeptat na rezervu . Mám ze starého peugeotu pneu 15" , sedí na díry i střed . Lze to použít jako rezervu? I když to není 17"

Díky za Váš názor.

Posted (edited)

diferenciál je od toho, aby vyrovnával rozdílné obvodové rychlosti obou kol, takže pokud je v diferenciálu předepsané množství oleje, nemůže se nic stát, když bude na každé straně jiné kolo, zvlášť, když ty obvody kol budou skoro stejné...

např. když jedno kolo bude 225x45x17 a druhé kolo 195x60x15, tak rozdíl v obvodu kola je jen 3% (minus 61mm):), u rozměru 195x65x15 je obvod na milimetr stejný, navíc to menší kolo tam bude krátkodobě...

Edited by ozzy56

Otázka je spíše, zda se bavíme o tom, co technicky vyhoví, anebo co projde na STK.

Protože našimi s auty jezdí pracovníci, a vše musí být OK, tak jsem to řešil tak, že u prodejce jsem si zjistil, jaký rozměr rezervy je předepsaný pro toto auto a pak jsem si sehnal dojezdový disk (nový) a pneu (z vrakáče) o předepsaném rozměru.

před 20 hodinami, doktor055 napsal:

Ahoj nvšem jsem krátce majitelem Peugeot 308 r.v. 2010.

Je to dovoz z Německa a není tam rezerva jen nějaký kompresor. Obutí 225/45/17.

Chci se zeptat na rezervu . Mám ze starého peugeotu pneu 15" , sedí na díry i střed . Lze to použít jako rezervu? I když to není 17"

Díky za Váš názor.

pokud tu 15 nasadis na predni kotouc tak problem neni
jinac rezerva by standartne mela byt vzdy vzadu a dopredu dat plnohodnotne kolo (ale tohle asi v dnesni dobe nikdo neresi)

• 2 weeks later...

To bude podle výbavy - já měl v rámci výbavy Sportium přesně tenhle rozměr kol. Dávaly se i 18", ale tam už si nepamatuju rozměr.

• 2 weeks later...