Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna Riftera za větší auto


Packy

Recommended Posts

Ahoj,

dovolil bych si to rozvést takovou hypotetickou otázku ... když jsme vybírali nové auto, Rifter mi padl do oka, měli jsme v tu dobu jedno dítě - takže moře místa, velký auto. V září se nám narodila dvojčata - to si říkáš: "sakra, asi jsem měl vzít Longa, ale co už". Aktuálně tu je teoretická možnost, že bychom chtěli ještě další dítě - tzn. do Riftera se už nevejdeme ... ta situace ještě nenastala (a třeba ani nenastane), ale já jsem rád připravený a informovaný.

Naše aktuální sestava je Rifter Allure, benzín 81kW, najeto přes 20 tisíc od 10/2019.

Pokud bychom šli do většího, tak asi Traveller (nebo obdobný PSA). Do VW se mi nechce, jeden koncern jsem měl a nerozešli jsme se v dobrém. Jaké jsou obecně možnosti? Dá se to auto dát do Peugeotu na protiúčet? Díval jsem se na bazarové Riftery - v ČR celkem nic, na mobile.de jich pár je, ale prodávají se za cca 25 tisíc €. 

Včera jsem se díval na konfigurátor Riftera a ceny začínají na 500 tisíc 😱 - to je nárůst o víc než 100 tisíc v základu, než co jsme auto objednávali my ... což by zase značilo, že by se auto dalo dobře prodat ...

Zajímaly by mne proto vaše názory, postřehy a zkušenosti - jak jsem psal, vše teoreticky 😉 

Packy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, v Peugeotu můžeš dát jakékoliv auto na protiúčet ať už kupuješ nové auto, nebo ojeté , na druhou stranu--pokud auto prodáš sám, dostaneš zpravidla více peněz, ale tohle někdy neplatí, protože prodejci mají různé akce, jako třeba při vykoupení tvého auta máš slevu na nové auto cca 10-20-30 tisíc, (já dostal slevu 30), což ti v součtu žádný soukromý kupující nedá, navíc se protiúčtem zbavíš auta hned a bez úřadování..., koupit ojeté auto v Peugeot programu je s tovární zárukou (nejméně rok), prokazatelnou historií atd., koukni na jejich stránky 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, no mě padl do oka už i před nákupem Riftera Tourneo Custom... moc se mi líbí a měli jsme malého Tourneo Couriera a až na motor velká spokojenost - zpracování teda určitě lepší než Rifter a to se ten Courier vyrábí v Turecku. Custom se myslím vyrábí v Německu, tak to bude ok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj Tak asi určitě na protiúčet vezmou rifťáka   ale já myslím že  sám prodáš lépe.   Já než jsem  kupoval  tak jsem u nich nechal servisovat naší 807  a na té snad už zůstala původní jen kastle. Nechal jsem tam za 807 cca  150  000  a nakonec mi za ní nabízeli asi 20 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Protiúčet je obecně nevýhodný. Prodejce do auta vloží a na nějakou dobu "uváže" své peníze a přejímá za něj rizika - a o to je nižší částka, co ti za auto dá. Výhoda pro tebe je, že dostaneš peníze ihned a nemusíš nové auto vykešovat celé. Někteří prodejci ani nemají autobazar a protiúčet berou jako službu zákazníkům, takže ta cena je pak ještě nižší.

Příklad - když jsem kupoval současnou 308 a prodával starou, tak se střední cena obdobných aut dle Tipcars.com pohybovala kolem 150 tisíc. Ve třech různých autosalonech jsem dostal nabídku na výkup od 110 do 130 tisíc Kč. V tom salonu, kde nabídli 110, mně právě řekli výše uvedené - že nemají bazar a berou to jako službu zákazníkovi. Auto jsem prodal sám za 145 tisíc, ale "výkupní" bonus jsem stejně dostal. Stačilo poskytnout kopii techničáku starého auta. Brácha stejným způsobem dostal bonus za "výkup" u Citroenu. Jen pro pořádek je to čtyři roky zpět, třeba se něco změnilo, ale po pravdě si úplně nemyslím:)

Kdybych měl nějakou šunku za 10 tisíc, tak bych ji s klidným srdcem na "protiúčet" dal - většinou se za takové auto dává třeba 1-1000Kč, ale těch 10 tisíc bych za ty starosti s prodejem na inzerát oželel. Ale u takhle nového auta bude asi ztráta velká - i když za zeptání nic nedáš, dneska jsou ceny postavené na hlavu, třeba bychom se ještě divili všichni:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...