Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou verzi Peugeot Partner II, Tepee (popř. Berlingo)?


Vasa Zeli

Recommended Posts

Ahoj, jsem spokojeným majitelem Partnera I Multispace v benzínu 1.6, 16v, 80kW. Kupoval jsem ho v r.2008 jako čtyřletého. Ani nerezne, motor jede velmi dobře, měnil jsem posilovač řízení, startér, 2x alternátor a pak jen spotřební věci. Bohužel parkuju na sídlišti a už je pěkně obouchanej a kapota chytla lišej (loupe se bezbarvý lak). Tak chci koupit něco novějšího, ale Partner II v benzínu se u nás snad nevyskytuje a v naftové motorizaci se vůbec nevyznám. Proto bych vás rád požádal o radu jakou motorizaci ano a jakou ne, ať už by to byl Partner II, Tepee nebo Berlingo. Zkoušel jsem včera Berlingo 1,6 HDi XTR se slabším motorem 73kW r.2016, 74 tis.km. Docela byl svižný, ale od cca 3000 ot/min. se zvyšoval jen randál, ale ne rychlost (ten můj stařík vpoho točí 4500 ot/min., ale už to je na něj moc, jezdím 4100 ot/min = 145 km/hod, dle navigace). Proto se chci zeptat, zda je toto chování dieselů normální nebo to byl špatný kus. Překvapilo mě, jak je v novější verzi míň místa, při nastupování jsem se bzinknul do kolena o středový panel s řadícím klacíkem (kde je pořádnej fofr klacek?) a při zavření dveří se mi do druhýho kolena zaryla jakási stříška nad poličkou ve dveřích, no ale to budu muset strávit. Renovuju chalupu, takže potřebuju nějaký bednobus, ještě mě napadl Fiat Doblo (s jakým motorem?), ale tam prý odchází rozvody. Dík za jakýkoliv názor.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...