Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Řešení proti kunám


ozzy56

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...
  • O 4 týdny později...

já si udělal na tu blikačku zdroj na 230V (nějaké trafo z šuplíku) ani nee tak kvůli bateriím, ale večer na chajdě natáhnu kolem auta prodlužovačku v domnění, že by si mohla kuna zkusit do ní kousnout..., ale mrcha jak vidí že tam něco bliká, tak k autu ani nejde, ale máme ji tam furt, sousedka ji vídává jak jde ráno se psem...😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

A už je to tu zase, zase chvíli nové auto a zase toto. A to tam byly dva Brefy.

Dříve sprej, chlupy z vlčáka, elektronická plašička, past na potkany a nic.

Díval jsem se do pojistky od Kooperativy, ale ta se vztahuje jen na elektriku,

brzdové a chladící zařízení.

IMG_20211102_101956.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Tak už aj moje auto si našla na chalupe v dedine. V noci vytrhala zatiaľ kus zvukovej izolácie pod prednou kapotou. Ultrazvukový plašič nepomohol. Ani niekoľko mačiek od susedov v noci sa korzujúcich po mojej záhrade. Myslím si, že je to samica, ktorá si tou penou vystiela brloh s mladými. A tú nič nezastaví. Takže izolácia z auta vybratá, nech ju to ďalej neláka. Prikladám aj video zo začiatku júna, kedy došlo k páreniu.

20220712_094620.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Otevřu starší vlákno. Máte tip na plasicku? Na netu jsem našel dost typů, ale rád bych něco osvědčeného. V autě se mi objevili stopy na krytu motoru a u kamaráda nám v novém hasičském Transitu kuna prekousala kabely k adblue. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po škodách narobených kunou v mojom aute (viď moje príspevky vyššie) a skúsenostiach iných publikovaných na internete som upustil od použitia zvieracích chlpov a exkrementov, sprejov, atď. UZ plašička má tu nevýhodu, že za prekážkami, a tých je v motore neúrekom, je neúčinná. Rozhodol som sa pre odpudzovač založený na kontaktných doštičkách pod cca 400V napätím v kombinácii s ultrazvukom s premenlivou frekvenciou (kuna si na nemenenú frekvenciu zvykne) a blikajúcimi ledkami. Výhodou tohto výrobku, podľa mňa, je, že (+) pól ako aj (-) pól sú blízko seba na doštičke. To znamená, že kuna, ak sa odkrytou časťou tela dotkne doštičky, tak určite spojí obvod a kopne ju to. Iné riešenia majú (-) pól na kostre vozidla, čo môže byť problém, pretože kuna sa nie vždy súčasne dotkne (+)pólovej doštičky a aktívnej kostry auta. Z druhej strany motora mám už dávnejšie nainštalovaný ďalší UZ plašič (ale kunu neodplašil - viď foto potrhanej zvukovej izolácie vyššie).

Aby sa batéria menej vybíjala, dorobil som do motorového priestoru ešte ľahko prístupný vypínač, aby som tento odpudzovač + predtým inštalovaný UZ plašič zapínal len vtedy, keď v noci parkujem na kritických miestach, t. j. chalupe, atp.

Negatívnu skúsenosť po jednom roku používania zatiaľ nemám. Hoci kuna podľa kamerových záznamov v noci stále behá po pozemku, už som nenašiel stopy po jej návštevách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre názornosť som dnes odfotil rozmiestnenie štyroch kontaktných doštičiek a UZ zdroja+blikačiek vyššie uvedeného VN odpudzovača z predchádzajúceho príspevku. Doštičky sú umiestnené nad otvormi, ktorými sa kuna môže vyšplhať do priestoru motora.

Umiestnenie plasica.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...