Jump to content

sahara sepne ihned po nastartování

Recommended Posts

Zdravim,P 307 1.6 s klima ihned po nastartování sepne sahara(telota 42) a dia hlasí: P0118 SIGNÁL TEPLOTY CHLADÍCÍ KAPALINY-ZKRAT NA KOSTRU-TRVALE. Vyměnil jsem čidlo termostatu,prohlédl kabeláž,prostříkal konektory kontaktolem,očistil ukostření a stále se nedaří. Děkuji za cílené rady.                                                    

Tak kdyz to neni kabelaz a cidlo, tak uz zbyva jednotka. Nic jineho tam neni, na ceste. Spis promer prislusne dva piny na konektroru jednotky motoru, jestli opravdu 100% neni problem v kabelech, ktery na prvni pohled muzou vypadat v poradku. Na konektoru jednotky musi ukazovat stejnou ohmickou hodnotu, jako ma cidlo na konci.

Závada odstraněna. Odhalil jsem kabeláž z husího krku,abych našel dané kabílky a ty posléze "propípal"-až do svorkovnice v pořádku. Ješte jednou jsem se vrátil ke konektoru čidla teploty a ejhle,hlubším a hrubším zkoumáním byly zjištěny oba piny ztvrdlé(vyhřáté působením teploty motoru), a závada byla odhalena. Tyto jsem nahradil a vše funguje na 1😉. Sahara sepne při teplotě 100st.C a vypne při 94st.C(hodnota uvedena přes dia),hodnota na budíku 90st.C . Jsem maximálně spokojen,děkuji INOXING za radu a těším se na řešení "dalších" potíží😀.                                                                                                                                                                                                                                                       Tak at nám ty kousky dlouho vydrží👍  Ahoj

Posted (edited)

Přesně tak , od toho je fórum aby jeden druhému  pomohl a nasměroval k danému cíly v rámci možností 👍

A když ještě čteš, že dotyčnému špatně radí ať se jdou vy.... To zůstává rozum stát 🤦‍♂️

Edited by pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek