Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 Pocet km


Mario2374

Recommended Posts

Ahojte, mam otazku. Je niekto z okolia BA popripade ozaj cele SK alebo juh CZ kto by mi vedel pomoct s tymto problemom. Uz to riesim prilis dlho a auto mi nechce prejst cez STK. 

Ide o hodnotu poctu km na budikoch, po prekroceni 300.000 km sa prva cifra na budikoch vymazala a display vyzera ako vypaleny. Skusil som vymenit budiky z ineho auta a tam km ukazovali uplne ine, co som vydedukoval ze su ulozene v budikoch.

Na fore mi poradili, ze sa jedna o eeprom chybu, nasiel by sa niekto, kto by mi popisal, ako tento problem vyriesit a co k tomu budem potrebovat, popripade sa osobne stretnut? Nie som stacac km :D a nikoho s tymito skusenostami z mojho okolia neviem zohnat, preto sa obraciam sem. Dik za kazdu odpoved

P406 1998 2.0 benzin

20210504_153158.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli si dobře pamatuji tak u nového modelu platilo, že budíky si načetli stav km z ECU v případě, že tam byl stav vyšší, pokud nižší tak stav na budíku zůstal nezměněn. Ale nevím zda to platí i u starého modelu. A když tam necháš ty druhé budíky s jiným stavem tak to ukazuje v pořádku? A nemůžeš na STK jet s jinými budíky?

Upraveno uživatelem Driver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ked dam ine budiky, ktore su z HDi tak ukazuju cca o 200.000km menej, cca 120.000km nakolko to povodne auto tolko najazdilo, v krajnom pripade pojdem s tymi, a snad si to na STK nevsimnu taky rozdiel :D no chcel by som vyriesit tieto co su v aute original nech aj do buducna s tym je pokoj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle už řešilo víc lidí (včetně mě), protože to starý model dělá..

@Driver u starého modelu se km ukládají pouze v budíkách.

Nejlépe to vyřešil @OK406, kterému to někdo spravil a tu 3 mu to ukazuje:super

Někdo tu psal, že to nechal "stočit" o těch 300 tis, dostal k tomu papír a s tím už STK prošel.

Já jsem sehnal jiné budíky a mechanik mi taktéž napsal papír s původním a novým stavem

Něco by možná ještě mohl poradit @čakom, ten má 406 mraky a zná je snad nazpaměť:D:papa

@Mario2374 nezapomeň, že budíky z diesla mají menší rozsah otáčkoměru - a já to někdy proženu až 6tis a nevím jestli by dalo:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...