Jump to content

206sw nestartuje, netočí


Recommended Posts

Ahoj, můj stařičký 206sw začal mít problémy při startování - po otočení klíčkem startér cvakne, ale někdy netočí, někdy ano. Pežot někdy nastartuje napošesté, někdy hned, aktuálně už vůbec. Když měl při startování problémy, držel jsem klíček ve startovací poloze a až po 4 vteřinách ticha (kromě cvaknutí startéru) začal startér z ničeho nic točit a auto hned chytlo, jindy točí hned, jak by měl. Nepodařilo se mi najít souvislost mezi úspěchem nastartování: nechtěl nastartovat za studena, ani za tepla - za studena i za tepla však někdy nastartoval bez problémů.

Problémy se startováním přišly cca 2-3 týdny po výměně spojky, ze začátku problémů nastartoval napotřetí, napočtvrté, někdy hned, jednou však nenastartoval vůbec a odtáhli jsme jej do servisu, kde za nekřesťanské peníze vyměnili pouze startér... po 3 dnech však závada přišla znovu.

V autě je nový aku, z motoru dlouhodobě teče olej, který však pravidelně kontroluji a dolívám (čidlo to už má dávno za sebou). Nevíte prosím, jestli je nějaká možnost, kterou bychom mohli zkusit na sídlišti vyzkoušet? Vzhledem ke stáří a stavu auta totiž reálně vyvstává myšlenka, jestli ho neodtáhnout rovnou na šroťák, místo trápení v servisu... :(

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...