Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 202 (1938 - 1949) - první Peugeot v naší rodině :-)


vigk66

Recommended Posts

Objevil jsem nějaké staré fotky, na kterých je Peugeot 202 mého dědečka. Dlouho jsem pátral, věděl jsem pouze od (dnes již zesnulé) babičky, že můj děda míval bílého Peugeota a že měl roztomilý "obličej". Já si zase vzpomínal, že když jsem byl malej kluk, tak jsem v něm jednou seděl (aniž bych si pamatoval značku), když pod ním děda ležel a něco opravoval - dovolil mi to pod podmínkou, že na nic nebudu sahat ! No co myslíte, že udělá 4letej kluk ! 🙂 Něco jsem stisknul a začal točit startér!!! No byl výprask ! 🙂 

Každopádně, mám radost, že se mi podařilo identifikovat co to bylo za model. Modely 202, 302 a 402 byly velmi podobné, ale pouze ten nejmenší z nich, 202, měl zadní okno nedělené, tedy bez středové svislé lišty 🙂

Takže trochu z nostalgie, na památku mého dědečka a taky díky náhlému prozření, že Peugeoty jsou mi zkrátka souzené (aniž bych si to kdy dřív uvědomil), sem dávám ty jediné (ubohé) čtyři fotky, které kdysi děda pořídil během stavby rodinného domku a čirou náhodou na nich zachytil i tu 202. 

 

 

2cbc216b-a7fa-402b-aef7-16b015feb7d7.jpeg

37e93882-fb9f-4672-8d5e-df7e0afd7e55.jpeg

39aa8eb3-e078-48e5-962d-11c932aa9dac.jpeg

IMG_4329.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...