Jump to content

Zvedák na výfukové plyny


Recommended Posts

nechal jsem si na Vánoce koupit zvedák (bo děcka by kupili beztak jakesik chujoviny), tak dnes zkouška :), nejvíc mě překvapilo, že to zvedá dost rychle, sotva jsem nastartoval, už se auto zvedalo 😯, do polohy na foto to trvalo cca 20 sec.,:super, na výfuk narvete tu koncovku, aby neunikal plyn bokem a je to, auto samozřejmě musíte zabrzdit a kola zajistit klíny atd., auto se tím jen zvedne, pak ho musíte podepřít kozama, špalkama atd.,  jsem spokojený i proto, že ho využiju při zvedání čehokoliv u baráku, udělal jsem si i koncovku na kompresor, Medvěd psal, že ho má taky :)

DSCN2715.JPG

DSCN2716.JPG

DSCN2719.JPG

Link to post
Share on other sites

@Medvěd  kozy u defektu nebudou potřeba, protože pod auto nelezeš, ale i v návodu je důrazně psáno, že při opravách atd., prostě když se leze pod auto, tak jen s autem podloženým kozama atd., protože když se ten balon vyfukuje, jde to i dost rychle...(ale dá se to spouštění regulovat)

Link to post
Share on other sites

Taky jsem to nedávno pořídil, ale ještě nebyla možnost vyzkoušet. Redukce na kompresor je taky v plánu. Dáš fotku pro inspiraci?

Link to post
Share on other sites
před 5 hodinami, kirkiz napsal:

Jj některý auta mají takovej skládací klín. Ale marně vzpomínám kde jsem to viděl.

Kdoví jestli jsem to neměl v tom plastovym deklu v rezervě u Xantie......

Třeba 206. ;)

 

vymenakola.jpg

Link to post
Share on other sites
před 9 hodinami, machulda napsal:

Taky jsem to nedávno pořídil, ale ještě nebyla možnost vyzkoušet. Redukce na kompresor je taky v plánu. Dáš fotku pro inspiraci?

pasovaly mi na tu koncovku takové plastové redukce , co byly u kompresoru při koupi, jsou tři velikosti pro nafukování matrací, míčů atd., když je složím do sebe, jde nafouknout i ten zvedák  :)

jinak zvedák má v místě připojení hadice zpětný ventil a když tu hadici pomalu točíte ve směru šipky ven, zvedák se vyfukuje a spouští dolů

Link to post
Share on other sites

Kdyby někdo dokupoval klíny, tak bacha na takové ty obyč plastové co se dávaj v základu na vlek (s držáčkem na blatník), jednou jsem to použil na založení 607 a teda fest se zdeformoval, po odlehčení se zas vrátil do původního tvaru, ale hodně mi to překvapilo. Měl jsem dva k 3,5t vleku a pochybuju že by ho udrželi. Takže raděj pořiďtě něco festovnějšího.

Link to post
Share on other sites

já sice napsal klíny (podle návodu) , ale samozřejmě stačí dva kameny, dřeva, prostě to co najdete u cesty , jde o to, že tento zvedák nezvedá přímo kolmo nahoru, ale trochu se štorcuje i do boku--podle toho, jak rovná je pod ním zem...

Link to post
Share on other sites
před 11 hodinami, Medvěd napsal:

a teď koukám, že jsem tydýt, páč jsem objednal 2 kusy a nevšiml jsem si, že 2 ks jsou v jednom balení. Takže mám druhou sadu "do foroty"

Komu se tohle nikdy nestalo, ať hodí kamenem.... Nebo tak nějak je to rčení.... :roker  Pak se ještě říká, že "chleba to nežere".... Ale je to takové malé školení, že se má všechno číst poctivě.... A na to vždycky říkám já, že "každé školení něco stojí"....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...