Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Emotion Day(s) 2021 - Peugeot Roadshow


Verýsek

Recommended Posts

Guest Petr 3008

@HanysRJá naposled projížděl "tvou" 508 se stejnou motorizací. Vybral jsem si teda úplně nesmyslnou silnici plnou zatáček..  ten kluk byl moc statečnej, nevím jestli se opotil, ale nevydal ani hlásek  😆.  Myslím, že byl rád, že jsme se vrátili bez úhony zpět. A já taky, došlo mi to až později, co jsem vyváděl.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl taky štěstí na spolusedícího :) 200 km/h na Jižní spojce a pán naprosto v klidu. Ostřejší jízda na těch krásných silnicích kolem Dubče a taky v klidu, jen suše odvětil abych se toho nebál a zkusil to rychleji, že to auto má limity uplně jinde :) Od toho to je prostě GTI.. U 508 už mě zajímalo spíš pohodlí, než jak to drží v zatáčkách :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Péťa přesně.. Nechci se nikoho dotknout, ale když to člověk vidí - a hlavně slyší, co ty lidi s autama dělají.. No osobně bych předváděčku nebral :) Přece se nedá čekat, že se k předváděcímu autu budou lidi chovat šetrně a šetřit je.. Je to od toho to auto trochu poznat, zjistit co to umí :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tady píšete, že jste testovali předváděcí auta, tak já jsem v roce 2011 nebo 2012 na Valašské rallye testoval předváděcí vůz v odkaze a velice mě ta Fabia překvapila svými parametry. :super Projel jsem se s ní po části bývalé rychlostní zkoušky a místami jsem s tím zástupcem jel až 180 km/h. :o Po dojetí jsem si uvědomil, že bych nechtěl být v kůži toho zástupce. Byl ale v pohodě a říkal mi, že se se mnou nebál, spíš měl strach z těch mladých, kteří ještě nebyli vyježdění. :papa

https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Skoda/10192/Skoda-Fabia-II-RS-14-TSI-180HP-DSG-7-vel.html/amp#aoh=16206698841575&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=Z webu %1%24s

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TVL to jsou příběhy:D a já jsem jel s Baworem podle předpisů....:D Ale to nebyla klasická předváděčka, ale něco jako kurzy bezpečné jízdy a po nějaké té teorii byla možnost projet se funglovkama. Jel jsem teda "pouze" se 116, ale vzhledem k tomu, že jsem měl papíry chvilku, tak to byl dobrý zážitek.

Bylo to někdy 2009/2010, tuším, že se to jmenovalo "Jízda pro život"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych vás chtěla vidět na našich místech na Roadshow... Když cizí člověk s vámi jede 200km/h...já tohle nedovoluji.. Jsem přísnější.. Protože si vážím svého života.. Nikdy nevíte co se může stát a pak je už pozdě na cokoliv... 

Ty auta tam jsou na vyzkoušení a neee závodění.. Od toho jsou okruhy.. Třeba Most :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska si lítáte s novýma autama 200 a to je ani nekupujete (většinou)😯,  já nějak hned po převratě kupoval v bazaru auto, ten maník se mnou vyjel z bazaru a nijak se neměl k tomu, abych řídil já :roll, tak mu říkám, že to chcu řídit a vyzkoušet, on na to, že to mají od majitele zakázané 🙈😯

tak jsem mu řek ať zastaví a vylezl ven -- koukal jak péro z gauče 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidím jestli letos zajedu do Olomouce

A taky jsem vinen rychlou jízdou. Z mého pohledu to splňuje zadání akce, když jsou ty auta dobrá a opravdu přenesou nějaké emoce, tvoří to z účastníků ambasadory značky, i když si sami zrovna nic nekupují. Propagují tak Peugeot i dlouhou dobu po konci akce. Samozřejmě pokud budou v budoucnu podobné akce na nějakém okruhu, tak to bude opravdu super. 

Dám příklad, na 308 GTI vzpomínám já, i všichni, které jsem vzal. Zkoušeli jsme i nějaké 3008 nebo 5008(prostě nějaké SUV) , ale emoce a vzpomínky jsme si z toho moc neodnesli. Ano, fungovalo to, ale to funguje i Octavie a přitom je to za ty peníze celkem krám. Takže jestli půjdeme, tak to letos vidím na elektro auta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pežoťáci

Ano ani já nejsem zrovna řidič, který vždy dodržuje předepsanou rychlost. Jako každoroční účastník na všech Peugeot Roadshow na straně koncesionáře mám celkem dost zkušeností s návštěvníky této, pro značku, určitě prospěšné akce. Porušování zákona o provozu na komunikacích (rychlou jízdu) nemůže "právně" obsluha akce povolit. Na druhou stranu je obsluha vyzívána k maximální vstřícnosti k zájemcům o jízdu. Jak z toho ven? Myslím, že je nutno používat rozum. To jak na straně obsluhy, ale také na straně zájemců o jízdu. Zda je konkrétní situace na silnici vhodná pro rychlejší jízdu nebo ne. Chápu to. Skoro každého láká maximálně využít možnost jízdy s výkonným vozem, který je třeba finančně nebo účelově nedostupný. Pro ostatní účastníky silničního provozu potom není špatný ten konkrétní řidič, ale ta značka Peugeot. Ta tam má ty "pomalovaná" zběsile jezdící auta. Obsluha akce rotující po celé republice také většinou nezná jednotlivé zájemce o jízdu. V tomto mají zástupci koncesionáře většinou jasno a mohou občas pomoc vzhledem ke znalosti svých klientů. Například u nás na tuto akci vždy dorazila velká rodina včetně dětí v kočárku a s již věkem špatně chodící babičkou. Brali to jako pěkně strávený čas. OK na tom není nic špatného. Proč o nich píšu? Při jedné zkušební jízdě jsem seděl na sedadle spolujezdce. Vůz řídila začátečnice a zažila tak trochu šok. Na příjezdu do obce je vzhledem k několika smrtelným nehodám vytvořen ostrůvek, kde jízdní pruh do obce má tvar zpomalovací šikany a jízdní pruh ven z obce je přímý. Při příjezdu k tomuto prostoru má řidička správně snížila rychlost a přesně v tomto okamžiku se okolo nás prohnal obrovskou rychlostí jiný předváděcí Peugeot. Ani na chvilku řidič tohoto vozu nepomyslel na to, že by zpomalil a dál se prohnal přímým protisměrem. Řidička mého vozu až úlekem vyjekla. Ano nic se nestalo. Předvádět se v obci okolo které jsou již minimálně čtyři pomníčky mi nepřipadne vhodné. Po návratu do centra akce jsem zjistil kdo řídil a zakázal jsem další půjčování předváděček. Byla to paní z té velké rodiny která obsadila ve čtyřech maximální počet jízd s nulovým potenciálem nákupu nového vozu. Toto je jen takové malé zamyšlení jak si užit v klidu možnosti jízdy v několika vozech Peugeot. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Tak většina normálních návštěvníků tam jistě nejde prvoplánově závodit.. a pokud je někde nějaká možnost alespoň trochu vyzkoušet možnosti auta, tak proč ne.  Pochopitelně to ale chce rozum na všech stranách.

Volant mě živý hezkých pár let, ale na to sedadlo spolujezdce bych si vedle někoho neznámého nesedl ani za nic.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, je to hodně individuální.. Nebudu tu popisovat krok za krokem, minutu po minutě jak jízda probíhala a v jakých podmínkách jsem rychlost překročil, ale NEDOVOLIL by si to pokud bych měl někoho ohrozit nebo vyděsit! Nebo pokud by obsluha akce byla jen trochu proti.. Já mám svědomí naprosto čisté, auto bylo zahřáté a jízda proběhla na krásném povrchu, v místech s téměř nulovým provozem, takže ani k ničemu "destruktivnímu" nedošlo :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych si při této akci na sedadlo spolujezdce nesedl, tito lidé mají můj respekt. Včetně Karla, který se mě během kecani, zeptal: "Jen tak mimochodem, kolik jedeme?" Já odpověděl: "dveste čtyřicet". Prý se se mnou nebál... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...