Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Elektrokotel


gronholmm

Recommended Posts

Před hodinou, gronholmm napsal:

@Péťa

@Pe.Tr z druhé strany to prodali a nastěhovali se Turci... :bacha Takže jsme našli samostatný barak a snad uz bude klid 🤷‍♂️🤦‍♂️

to je prostě ta dnesní divná doba. lide si koupi dum a kolem si postavi trimetrovou zed anic a nikdo je nezajima. jsou zavreny uvnitr.

 

a pritom kdyby si spolu povidali tak si usetri spoustu casu a penez.

Turek by ti s domem i kotlem rád pomihl 😉😂😂😂😂😂

 

https://rejstriky.finance.cz/firma-yevhen-orlov-04862104

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mora nemá moji důvěru, když vidím, jak vždycky dopadl sporák u rodičů. A to si nedali říct a koupili zase Moru. Ale alespoň na to jdou koupit náhradní díly :)A mimochodem, neuvažoval jsi o tepelném čerpadle? Místo elektrokotle.

Pokud by jsi zateploval, tak počítej s tím, že by jsi zase natahoval lepidlo s perlinkou a penetroval. Za mě opravdu zbytečné.

 

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Péťa Zateplovat nebudeme, to už jsme se rozhodli. Cena za zateplení by se nám vracela dlouhou dobu, takže to necháme být. Hlavně furt se dá topit dřevem, ke kterému máme přistup 😉 

Ad Mora. Právě nad tím taky přemýšlím. Teď máme Protherm, dost jsem koukal na Bosch, ale vůbec nevím jak si tyto výrobci vedou. A taky nevím, zda u kotlů se řeší jen výkon, nebo kotle můžou mít třeba některé praktické funkce, které bych mohl třeba využít :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regulace radiatorů pomocí termistatických hlavic je naprosto v pohodě. Naopak je daleko lepší než nějaký termostat, Ještě lepší jsou programovatelné hlavice a vůbec nejlepší jsou hlavice s dálkovým ovládáním třeba přes wifi.

Co ale nepochopím jak může kotel topit vodu (cca 70 st.) a do podlahy (cca 35 st.). Jde to pokud má kotel možnost programovat dva okruhy. Jeden pro radiátory a druhý pro TUV nebo právě podlahu. Pokud ten kotel nemá dva okruhy tak se tam musí dávat regulace (čtyřcestný ventil) ktrý pustí vodu do podlahy pouze s tou nízkou teplotou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MotoMoto Tak pro mě co se týče řízení teploty je cesta přes TADO, které využívám již teď, takže chytrý termostat který chci doplnit hlavicema, na kterých se dá řídit teplota přes mobil. 

Co se týče řízení teploty v podlaze, přiznám se že vůbec nevím jak je teď řešeno, proto mám v plánu po převzetí klíčů nahnat tam topenáře, aby celý okruh prošel a řekl zda je to takhle ok, ale chtěl jsem mít dopředu aspoň jaký kotel bych tam chtěl dát. Současný majitel poslal co poslal, a já teď jen zjišťuju, když mám tu možnost ovlivnit volbu co tam přijde abych se neunáhlil, a nedal tam něco čeho bych pak litoval. Proto poptávám, čemu se třeba vyhnout a co by mohlo být třeba ok :) :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi bych se o kotli rozhodoval až po té konzultaci s odborníkem, podle mého by bylo třeba právě kotel s dvěma okruhy.  A pamatoval bych si i to, že jsou topenáři co jsou schopní říct, že když se na podlahu napojí vratka z radiátorů tak to stačí. Také jsem se s tím u jednoho známeho setkal. Když mu to pak vyskákalo z dlažby tak byl překvapený a topenář odborník dělal mrtvého brouka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, MotoMoto napsal:

No asi bych se o kotli rozhodoval až po té konzultaci s odborníkem, podle mého by bylo třeba právě kotel s dvěma okruhy.  A pamatoval bych si i to, že jsou topenáři co jsou schopní říct, že když se na podlahu napojí vratka z radiátorů tak to stačí. Také jsem se s tím u jednoho známeho setkal. Když mu to pak vyskákalo z dlažby tak byl překvapený a topenář odborník dělal mrtvého brouka.

No ono to je kolikrát o tom, že zákazník to chce co nejlaciněji a na to dostane adekvátní systém s tím, že tam jsou určitý rizika a složitosti který odkejve. Pak se na to vy.... ono se to po.... a aby nebyl za pitomce tak to hodí na někoho jinýho. Samozřejmě to může být i naopak, ale znám oba případy.

Jinak pokud je podlahovka a má několik okruhů tak by měl být rozdělovač kde se reguluje jak teplota tak i tlakové vyvážení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahoj,

přidám sem dotaz zprovoznil jsem elektrokotel Protherm ray 9kw a měl bych par dotazu na ty kteří mají ekektrokotel….

v domě radiátory klasika korado

jak topit co nejefektivněji elektrokotlem?

bud zvolit nejvyšší vykon 9kw a mít co nejdřív radiátory nahrate 

nebo zvolit vykon 6 kw a topit dyl?

co sežere vic elektřiny…

 

kotel na nastavení výkonu od 1-9kw…

diky za postrehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...