Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Machuldova 307


machulda

Recommended Posts

Ahoj, tak jsem ho dnes dovezl. Docela dlouho jsem čekal, jestli se objeví originál doklady k autu a zadařilo se. Cestou z itálie je převzala Česká pošta a asi 3 týdny nikdo nevěděl, kde jsou. První registrace byla 2007 v IT a podle stavu auta vypadá, že se sní fakt moc nejezdilo. Na tachometru má cca 134000km a kromě pár šrámů z provozu vypadá jako nové auto. Podle měřáku lakováno nebylo a má všechny okna originál, včetně čelního, což mě docela překvapilo. Jak to znám, tak já ho budu za chvíli měnit 😄

Momentálně je v plánu výměna olejů a filtrů a rozvody. Nějakou dobu bude auto schované v garáži, aby se mohli udělat dutiny a nástřik podvozku. Zatím je podvozek padádně čistý, tak než to zabahním. Taky bude potřeba výměna kotoučů, protože vypadá, že tam jsou taky od výroby. Ikdyž bez náznaku koroze, tak je tam už slušná hrana.

Tech 100kW stím opravdu slušně hýbe. Až jsem byl překvapen a 200km cestu domů jsem si užíval 🙂 Doufám že nadšení brzo nezkazí problémy.....

Fotku mám zatím jenom jednu a asi jich moc nečekejte, spíš vás budu zasypávat dotazy 😄

307.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, ten z Opavy. Prodejce starší pán, ochotný, nic nevnucoval....

Hodím sem hned první dotaz. Jak se dá vypnout alarm, po odemčení klíčem v zámku, kromě DO? Zkoušel jsem narycho hledat, ale neúspěšně. Trochu se děsím toho, až mi dojde baterka v DO 😄 Zkoušel jsem tlačítko na palubce, ale rachot neustal.... 🙂

Při tom mě napadá, nemá někdo navíc manuál k autu? V e-shopu bohužel není a radši bych v papírové, ucelené podobě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak dnes jsem byl vyzvednout balíky pro auto a proběhla výměna oleje a filtrů. Při tom jsem si všiml dost blbě umístěného vypouštěcího šroubu na převodovce. Jsem zvědavej, jak ho budu povolovat.... Taky jsem si zjistil, že chybí matky na uchycení koberečků. To budu muset někde sehnat.

Jinak auto převážně stojí v garáži. Vyjede jen občas za pěkného počasí 😄 Od vyjetí z bazaru jsem najel asi jen 350km 🙂

181310021_483769096067698_2184448235745101022_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak to zde trochu oživím. S autem mám zatím najeto cca 2000km a konečně si začínám snad zvykat na sedačky. Pořád jsem se nějak nemohl usadit.  Spotřeba se podle PP usadila na 6,3l, takže za mě spokojenost.

V průběhu doby jsem nainstaloval přední ofuky oken, hasičák a nalepil ochranu prahů. Přibyl taky nový klíč od @ChouLu.

V týdnu je 307 objednaná na preventivní servis.

193234121_834201133928460_6677208802223142883_n.jpg

194821297_614806722826786_21878734768104124_n.jpg

195265245_1208510159621528_8172312676892813887_n.jpg

195420406_270024711480203_606075608154060857_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak v pondělí jsem 307 vyzvedl ze servisu. Proběhla výměna rozvodů, vyměněno gufero na klice, které teklo, nový olej v převodovce a brzdovka. Nahodili se nové přední brzdy a pneu a seřídila geometrie.

Po novém oleji se zlepšilo řazení a geometrie srovnala volant 🙂

Stav km 136 500

ChouLu zjistil jednu horší žhavku, ale na to budu muset asi najít jiný servis. Tady se jim do výměny nechtělo, kvůli přístupu a času. Prý až to bude v zimě zlobit 😄

Taky bych chtěl nechat zkontrolovat klimu, zdá se mi, že by mohla chladit lépe.

Auta jsem si moc neužil. Teď už se suší a čeká na nastřik podvozku a dutin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Trochu jsem se zase pověnoval autu. Doplnil jsem označení clubu na zadní okno, vyměnil jsem jedno světýlko SPZ a žárovku v popelníku, které nesvítili. Zkusil jsem taky rozleštit prostor u klik, kde to bylo poškrábané a celkem se povedlo.

Potom jsem zkusil sundat boční plasty v kufru, jestli by @VojtouNerCZ, nebo i někdo jiný, zkusil z fotek odhadnout, zda budou pasovat z SW do breaku?

No a nakonec jsem zjistil, že plast pod předním oknem je sežraný od slunce a celkem se rozpadá. Tak nějak tuším, že se voda dostává někam, kam nemá. Nebo se pletu? Na internetu jsem na nový díl nenarazil a z vrakáče to nejspíš bude v podobném stavu....:myslim V autorizáku zase za nesmysls a jestli se dá ještě sehnat...

1.jpg

2.jpg

3.png

4.png

5.jpg

6.png

7.png

8.png

9.png

10.png

11.png

12.png

13.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...