Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

3008 SUV dodací lhůta


jarda62

Recommended Posts

chtěl bych se zeptat jaké jsou dodací lhůty v 2021 resp zda nekdo objednaval letos 3008 SUV 1,2 benzin automt prevodovka allure pack modra celebes + vyhr sedacky + induk dob+grip control  nebo podobnou konf jak dlouho čekal nebo kdy má plánované dodání  děkuji

Upraveno uživatelem jarda62
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to týden co jsem to řešil u 3008 GT 1,6 benzín 133kW - ověřeno u Domansky, Kopecký, AV Car, Unicom a Lenner - standardní lhuty 3-4 měsíce nyní nelze dodržet. Automaticky přičti cca 2 měsíce. Kvuli vyhořelé továrně na chipy a nedávné zácpě v Suezu a nezáleží na motorizaci (s vyjimkou 2.0 diesel, tam je situace nejhorší prý).A prý není vyjímkou, že se auto předává po 8 mesících, nebo dokonce po roce.

Výroba v květnu a červnu je prý beznadějně už zaplněna, takže i kdyby byly díly, šel by normálně do výroby až v červenci... ale to prý nyní nehrozí a na dotazy, jestli bude auto alespoň před koncem prázdnin rovnou odpovídají, že nikoliv, že až na podzim, když to dobře půjde 😞

Takže jsem nakonec šel do skladovky (což byl v téhle motorizaci ale problém, v republice pouze dvě)a zítra si pro ni jedu 🙂

Ale těch 1.2 je hodně, jen možná ne přesně v té tvé požadované konfiguraci.

Třeba Grip control jsem vzdal jako první - daji k tomu totiž místo letních gum celoroční a to jsem nechtěl (já navíc do GT nechtěl, aby mi dali kola s šedým výbrusem, namísto s černým, které mám narozdíl od Allure v GT - až takhle rigidně přiblbý to je - je to popsané v doplňkové výbavě a ověřoval jsem to u několika z těch prodejců)

S indukcí je prý teď taky problém - já ji tam zrovna mám, ale než kvuli tomu čekat o další dva měsíce - indukční nabíjení se dá dokoupit za pár stovek dneska a položit do té přihradky...

Vzdal jsem se kvuli tomu i výhřevu sedaček a visioparku2

 

Jinak v Příbrami mají krásný GT v dieselu v červený metalíze 🙂

 

BTW. Jinak podobný problém má i Hyundai, tam mi v pátek oznámili ve Stodulkách, že pokud bych objednal, že lhuty se prodloužily o 1-3 měsíce ze standardních 4 - a to pro změnu kvuli nějakým těsnícím kroužkům do aut. převodovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to paní budouci majitelce docela ,,závidím,, ,že na nový vůz nespěchá , pro mne už normální čekačka 3-4 měsíce  by byla zrdcující 😊 , takže se už poohlížím po skladovkách a paní držím palce ať se její čekání moc neprodlužuje a má vůz co nejdříve a ne až za rok 🙈

Upraveno uživatelem jarda62
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, potvrzovali mi, že objednávku u domanskyho z 20.prosince 2020 předávali klientovi cca před 14 dny (Peugeot 3008 1,6 benzin GT - tu verzi. co jsem shánel). Ty problémy jsou ted až...😥

 

A musim říct, že jsem hodně nedůvěřivej člověk, ale když mě posílali pro tu skladovku už i ke konkurenci a nemlžili (taky by mě mohli chlácholit, že to bude do tří měsíců...) a dokonce mi tu moji vyhledali v systému, že je k dispozici v autosalonu, který teprve otevírá a nebyla ještě ani inzerovaná, tak jsem uvěřil...

 

Upraveno uživatelem vigk66
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, jarda62 napsal:

dík za info moc jsi mne teda nepotešil mrknu taky asi po skladovkách  ať ti hezky šlape tvoje nove autičko a mnoho km bez nehod a problémů

Moc děkuju, už má za sebou 54 km a první noc u mě v garáži a do dvou do rána jsem si hrál s nastavováním apple carplay atd.. 😂 Aisin řadí úplně fantasticky 🤩

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 4. 2021 at 17:47, jarda62 napsal:

tak to paní budouci majitelce docela ,,závidím,, ,že na nový vůz nespěchá , pro mne už normální čekačka 3-4 měsíce  by byla zrdcující 😊 , takže se už poohlížím po skladovkách a paní držím palce ať se její čekání moc neprodlužuje a má vůz co nejdříve a ne až za rok 🙈

Mám to stejně. Já jsem kupoval zatím 3 nová auta a vždycky skladovku. Je fakt, že jsem ve všech třech případech ušetřil opravdu hodně peněz, ale hlavně jsem nemusel čekat. Povozit se, namlsat se, objednat a čekat půl roku - to bych se asi zbláznil. A hlavně bych za ten půl rok vymyslel dalších 5 ještě lepších variant a furt bych dumal, co teď s tím:D

Jsem povahou (ne znamením) "střelec" - nemám problém si na "kořist" počkat, ale když už zamířím, tak pálím a pak to musí lítat:D Až si říkám, kam to ještě povede - s první 308 jsem jel na předváděčku v +/- podobné konfiguraci a stejným motorem, se kterým jsem to koupil. Druhou 308 jsem řídil jednou asi rok předtím, než jsem auto kupoval a motorizaci jsem vyzkoušel jen tu slabší 81kW - jízdou v předváděcí 2008. No a 3008 jsem sice řídil, ale jen s 1.5HDi a s 1.6 Puretech jsem jel poprvé až po předání svého auta:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budoucí majitelka chce 1.6 PT a těch je málo v nabídce skladovek. A když už výbava GT, tak se tam přidal Focal. S takovou výbavou auta už vůbec nejsou. 

Opravdu nespěchá, ta cena už je vysoká, tudíž ten obrovský výdaj klidně až v roce 2022. 

Jelikož dealera trochu znám, podařilo se mi objednat vůz do výroby, který bude jako předváděcí. Takže tam šlo udělat i relativně dobrou cenu. A v přesné konfiguraci dle požadavků (u skladovek vždy člověk dělá ústupky). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 3. 6. 2021 at 12:58, MilanF1 napsal:

Ohledně dodací lhůty novinky nemám, ale z ceníku 3008 zmizel motor 1.6 PT 180, stejně tak není ani u 508. 

Ať žije ekologie EU, za chvíli budou auta opravdu bez motoru....

Budou šlapací jako měli Flintstoneovi 😀

Upraveno uživatelem Mikis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
V 3. 6. 2021 at 12:58, MilanF1 napsal:

z ceníku 3008 zmizel motor 1.6 PT 180

zrovna jsem se na to díval a koukal jsem jak blázen. Za chvíli fakt zbydou jen baterky a dráty 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se podívej na 508. Tam je nafta 1.5 a zbytek jen hybridy. 

V německu mají ještě 1.2 PT... 

Teďka vyšel test na auto.cz na 508 s 225 koniky... čistě benzín... takže článek absolutně k ničemu, když ten motor v nabídku už dávno není a ani ta slabší 180 kovová verze. Je to smutné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...