Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ducato vypaluje se ovládání oken


Charlie 607

Recommended Posts

Mám problém s ovládáním oken (Ducato rok 2008) a už si nevím rady. 

Za jízdy začlo vrčet ve dveřích spolujezdce, než jsem zastavil tak shořel přepínač stahování okna a vzal sebou i konektor, přepálila se pojistka ovladačů. Z ovladače šel hustý kouř jak se tavil plast.

Myslel jsem, že byl problém v ovladači, tak jsem koupil nový a kvůli konektoru vyměnil i celou kabeláž dveří (konektory, kabely, zapojení pinů vše stejné jako u původní). Dal jsem novou pojistku a okno fungovalo. 

Pak jsem si ale všiml že v ovladač pro okno spolujezdce ve dveřích řidiče nemá žádnej odpor na stranu vytahování okna, tak jsem ho odpojil, rozebral a plošňák pod tlačítkem zčoudlý. Obkednal jsem tedy nový. Mezi tím ovladačem v pravých dveřích jde okno jen dolu, nahoru nereaguje. 

Když jsem vyměnil ovladač ve dveřích řidiče, tak ten taky nefungoval na vytažení okna a po chvilce se znova vypálil jako ten původní viz foto. 

Rozebral jsem ho tedy a šroubovákem ťuknul do kontaktů aby okno jelo nahoru - hned se úplně zavřelo i když pravé okno nemá dojezdy. 

Někdo nějaký nápad čím to může být? Ovladače jsou od výrobce FAST

_20210422_120420.thumb.JPG.39ca3f8f30a1f9fd0203845303b32461.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem elektrický schema a zapojení těch ovladačů. Na pinech ovládání u řidiče vyplej klíček 0V po zapnutí klíčku 12,5V (co je na baterce) takže OK

Když propojím piny tak to dělá přesně to co má, sjíždí okno, vyjíždí okno, druhé taky. Ovladač ve dveřích spolujezdce teď taky funguje jak má. Tak nevím proč to zčoudlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...