Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poškození laku plastovými kryty


Packy

Recommended Posts

Ahoj,

na facebookové skupině Rifter se v poslední době řešilo dost zajímavé téma - oplastování Riftera je přiděláno jen pomocí plastových čepů, mezi plasty a karoserií tak není těsnění/lepidlo a dostává se tam jemný prach, sůl kamínky. Dochází tak prý k poškozování/vydírání laku a hrozí tak brzká koroze dílů. Co si tom myslíte??

Packy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no je to tak, ty plasty jsou z jedné strany jako hezké, třeba na prazích, nebo i praktické, třeba lemy blatníků, ale pod nima se drží vhlko a sůl, takže to nebude prospívat nejen laku, ale i kovové karoserii, ale dělají to tak všichni, tomu neutečeš u žádné značky  :myslim

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Packy napsal:

Já měl crossoveho Tourana, prodával jsem ho jako 13ti leté auto a žádný problém nebyl. Mám ale pocit, jestli to tam nebylo lepené ...

ano, někde je to i lepené, ale není to i utěsněné, takže platí, co jsem psal nahoře :) , po nějaké době je pod plastem plno mokrého bláta, které nikdy nevyschne,  nakonec--zkus si sundat plastový podběh (nadkolí) a uvidíš sám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud máš auto od novoty a dodržíš ty prohlídky kvůli záruce na lak a prorezivění karoserie tak by podle mě neměl být problém do té doby dokud to někdo nebude chtít vylepšit a třeba to nepřilepí s tím že to bude těsnější a ten bordel se pod to nedostane ale nebude to udělané technologií výrobce takže pak bude problém se zárukou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 hours ago, Packy said:

na facebookové skupině Rifter se v poslední době řešilo dost zajímavé téma

Vies dat prosim odkaz na ten prispevok? Alebo aspon na tu skupinu?

Inak podla mna riesenim je po kupe auta demontovat tie plastove panely, natiahnut ochranne folie a nahodit panely spät. Ine rozumne riesenie mi ani nenapada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni tu máte pravdu je to na pí ale funguje to vídám často jedničky berle-partak před face. bez očividnejch škod a to mají min. 18let. Nevidím v tom problém je to PSA ne mercedes. 18 let to fakt mít nechci myslím berli model 2020 plná a se všemi asistenty v ceně asi 650kkč to přesně je 25000€. Max 8 let pak pude. Co myslíte,bude pak mít cenu třeba 100kkč řekněme s 250kkm?

Upraveno uživatelem Berle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problém bych viděl spíše v tom, že ta nová auta jsou opravdu v kvalitě horší a horší, ať už si píšou v reklamních materiálech co chtějí, takže dnešní Berle ti určitě nevydrží to co ta stará, resp. nebude po tolika letech v tom technickém stavu co stará, navíc za novou jsi dal 650, zatímco za starou cca 300,😯, a za tu dobu zase přibude aut a ojetá auta budou mít cenu nižší než dnes, takže se v případě koupě nového auta bude připlácet více než dnes, ještě k tomu připočítej elektroauta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Jak již bylo napsáno, záruku to přežije a pokud se pod tím plastem něco děje, stejně to vidět nebude. Utěsněné to není nijak, takže to bude plné bordelu a vlhkosti a ano drží to tam jen plastové kolíky, které se opírají o plech.

A stoprocentně to nejsou auta, která budeme provozovat dvacet let.  A asi z jiných důvodů než jsou prorezlé plechy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě má smysl sundat plastové podběhy, tím se zpravidla dostaneš na zátku, přes kterou se dá vystříkat práh, potom vyčistit podběh, vysušit, třeba něčím ještě napatlat a nahodit plast zpět, ale třeba plast. lemy blatníků se nesundávají

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..chlapi ale mysli ani ne tak podbehy... jako spis tu plastovou paradu do puli dveri a na prazich ze stran .... ...ale s podbehma mas recht taky...... ted mam novy auto a zimu v podstate nezazilo.... za slunicka na suchu jsem si to privezl a parkrat mi to akorat zapadalo snehem na zahrade   :D .... ale to je do budoucna dobra pripominka.....   ..koupim na Alikovi sadu tech plastovych spachtli a pacidel a kdyz me chytne tvoriva... tak to pak v lete posundavam, umeju to pod tim necham to uschnout a navoskuju...

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak si nezapomeň dokoupit ještě sadu těch " cvoků " na kterých to drží páč když to budeš sundávat dolů tak je riziko že to polámeš aby jsi pak nemusel jezdit bez té parády.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...