Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Padá nafta. Jen někdy


XanKriegor

Recommended Posts

Zdravím,

když klesne teplota a auto stojí přes noc tak prostě musím ráno před startem napumpovat balónek jinak nastartuji motor sice naskočí jede pár vteřin a chcípne. 

Vyměnil jsem o-kroužky  protože prosakoval ten bazmek vpravo na fotografii (teď si nemůžu vzpomenout na název) 

Díval jsem se i kolem palivového filtru jestli něco neprosakuje ale nemůžu nic najít. Zatím to hledám způsobem že když je někde netěsnost a já nastartuji tak nějaký tlak v palivové soustavě bude. Tudíž kde prosakuje nafta je netěsnost.

Jenže nic nemůžu najít. Vše se zdá v pořádku.

Ještě mě napadá ten filtr na odvzdušnění před balónkem.

Omlouvám se za nepřesné výrazy auta se teprve učím. 

Jo a auto bylo to s tímto problémem již u dvou automechaniků. 

Předem děkuji za rady.

 

IMG_20210420_061328.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Mně teda asi nejčastější závada, která způsobovala to padání nafty u těch systémů s balónkem, přišel vadný ten samotný balónek. Zároveň je nejjednodušší na výměnu, takže tím kdyžtak začínám - samozřejmě pokud někde není viditelný únik nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za odpoveď..

Co je zaujímavé, auto naštartuje v pohode a asi po 4-5 sekundach zhasne motor. Potom musím dlho štartovať....Toto mi urobí raz za mesiac, niekedy 2x a zase niekedy 2 mesiace úplne nič...

Balonik aj s hadicami som vymenil a na druhy deň som naštartoval a po 5 sek. Motor zhasol...(potom klasika dlhé starovanie) a teraz zase úplne v pohode... 

Ale všimol som si že v chladnejšom počasí to robí častejšie (aspoň mám taky pocit)

Podávacie čerpadlo je súčasťou vstrekovacieho, dá sa vymeniť ale ako je to???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a otevřít ráno kapotu, napumpovat balonkem cca 20 sec. a pak start si zkusil ??  někdo píše, že když stojí čumákem nahoře nebo naopak dole, tak mu nafta nespadne, tak to zkus taky :myslim

anebo el. čerpadlo, balonek vyhodíš a zapojíš místo něho, dovnitř tlačítko a máš po problému..., já kdysi na Škoda 120 demontoval origo AC pumpu, zaslepil víčkem a namontoval el. čerpadlo ze Š 1203 sanita, jezdil jsem s tím do prodání auta cca 4 roky, taky mi furt padal benzín a nechtělo se mi ráno ručně čerpat...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar..

Ano ,keď pred štartom nataham naftu balonikom tak motor nezhasne...Tak som to robil keď auto stalo viac ako 2 dní. Ale v poslednej dobe stalo aj 2 dní a motor nezhasol (bez použitia balonika)...

Balonik aj s hadicami som vymenil, je to sada..Ale problém pretrváva...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...