Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen C4 Grand Picasso, dalsi citron :)


sitler

Recommended Posts

Po osmiletem souziti s Berlingem (ktery tu nikde sepsany neni, ale byla to 1.6 benzin z roku 2004) prisel cas na neco novejsiho, pohodlnejsiho. Takze prislata doma C4 Grand Picasso, 1.6HDi 80kW z roku 2008, s manualnim petikvaltem.

Vybava: ma to dvouzonovou klimu, automaticky svetla, automat na steracich, RD4 radio bez navi, a nejakej takovej ten vseobecnej zaklad, nic extra. 

Snad bude slouzit aspon tak jako Berlingo, kteryho se ted budu pomalu zbavovat a slouzilo pres 200 000km bez vetsich naroku na cokoliv.

IMG_20210417_114050679_HDR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky gratuluji a přeji, ať slouží:)

Sklo kdysi řešil kolega z práce, ale částku jsem už (raději):D zapomněl. Nejlíp zajet někde do autoskel a zeptat se přímo u povolaných a k tomu, co ti řeknou bych si raději něco přidal. Ale něco mi říká, že tohle sklo je dražší než všechny moje auta dohromady:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná kára. Co se týče čelního skla  tak určitě připojistit ale věř tomu že i když ho budeš mít připojištěné tak už to není  tak jednoduché ho na to připojištění vyměnit pojištovny už nechtějí tímto produktem živit nenažrané skloservisy takže u většiny připojištění  je ideální dát to do smluvního servisu pojišťovny ale ani to není záruka že to zaplatí celé. Zkrátka byznys s čelními skly v jisté době nabral vůči pojišťovnám špatný směr a ty se teď snaží chyb které dělali vyvarovat.  Zapomněl bych na připojištění jen čelního skla a připojistil bych skla kolem dokola ve finále je v tom trochu větší prostor pro cenotvorbu. A když se podíváš do katalogu AK tak tam to sklo začíná na 17 000 Kč jen za sklo přidej práci přidej montážní materiál jsi tam za 25 000 Kč samozřejmě že skloservisy mají svoje dodavatele kteří jim umí na základě smluvních vztahů materiál dodat levněji spíše to píšu proto aby jsi tu částku opravdu nepodcenil a aby byla minimálně 30 000 Kč než níž jako jo bude to raketa i tak protože já mám na 807 skla dokola u ČSOB  s 10% spoluúčastí na 12500 Kč a platím ročně 890 Kč. Ale asi fakt nejlíp zkusit zavolat do skloservisu a zjistit za kolik to umí udělat no a pak to nějak sladit s tím co bude nabízet pojišťovna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Tak zatím společných skoro 8000km :D , to mnozí nedají ani za rok, natož za 2,5 měsíce:D 

Zatím musím zaklepat, spokojenost. Sice zazlobily stěrače, ale to jen jednou a teď asi odpor/kontrolér ventilátoru, ale nic extra. Stěrače se zatím "vyřešily samy", odpor jsem dneska vyměnil... 

Jen teda to čelní sklo je magnet na šutry:D , už tam mám za dobu mého ježdění druhý zásek. První opraven zalepenim, tenhle druhý půjde taky .. na výměnu zatím nespěchám:D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jsem v tomhle pod pantoflem :D  :D  , potrebuju, aby s tim zena jezdila a ta nebude jezdit s necim, co se ji nelibi :D , ostatne, timhle zpusobem se vyradilo snad 10 ruznych kandidatu na auto :D ... Treba "Opel nechci, protoze Opel", "Renaulta urcite ne, si o me budou rikat <> na kapote, <> za volantem" ... :D , "nechci obycejnyho kombika kde sedim az na zemi", "nechci, aby to vypadalo jak pohrebak" ... :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

No, natoceno spolecnych 15 000, pujde na olej a na rozvody (240 na tachu). Kdyz pominu problem s BSM, ktera byla asi zatecena a zaoxidovala (do toho holt clovek nevidi), tak zatim v pohode. 

Takze za 5 mesicu v provozu, 15 000 km. To vypada na nejakych 30 000 rocne probeh. No, potes teda... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja tocim tak 2-3x tydne Prelouc-Praha a tak jednou tydne Prelouc - HK :D  a ono to naskakuje. :D Plus obcas prozeneme auto tchana, protoze obcas potrebue ve stejnou dobu jako ja jet nekam i zena... Kdyz jsem mel svoje auto mimo provoz kvuli BSM, mel jsem pujcenou tchanovu Kiu. Ma ji od prosince, v pulce srpna mel najeto 2000km. Pak jsem s ni jezdil 14 dni ja. Vracel jsem mu ji s 4500km na tachu :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

250 000 km na tachu, dneska auto v servisu na lozisko na predni naprave, jinak to zatim jezdi. 

Zatim to vypada, ze se na tech 30 000km/rok v klidu dostanu :D  ... Jen teda ta spotreba :D , dlouhodobe za nejakych 6.7l/100km .... holt dan za litani po dalnici na tempomat nastavenej na 135km/h dle tacho. Tam by asi 6q nebo 2.0HDi vysla lip.. 

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...