Jump to content

Citroen C4 Grand Picasso, dalsi citron :)

Recommended Posts

Po osmiletem souziti s Berlingem (ktery tu nikde sepsany neni, ale byla to 1.6 benzin z roku 2004) prisel cas na neco novejsiho, pohodlnejsiho. Takze prislata doma C4 Grand Picasso, 1.6HDi 80kW z roku 2008, s manualnim petikvaltem.

Vybava: ma to dvouzonovou klimu, automaticky svetla, automat na steracich, RD4 radio bez navi, a nejakej takovej ten vseobecnej zaklad, nic extra. 

Snad bude slouzit aspon tak jako Berlingo, kteryho se ted budu pomalu zbavovat a slouzilo pres 200 000km bez vetsich naroku na cokoliv.

IMG_20210417_114050679_HDR.jpg

Jo, to je to auto, co mu čelní sklo končí až u druhý řady sedaček. 

Ať Ti slouží k plné spokojenosti 

P. S. 

Dopobručuju připojistit čelní sklo, tohle asi nebude za pár kaček 

Taky gratuluji a přeji, ať slouží:)

Sklo kdysi řešil kolega z práce, ale částku jsem už (raději):D zapomněl. Nejlíp zajet někde do autoskel a zeptat se přímo u povolaných a k tomu, co ti řeknou bych si raději něco přidal. Ale něco mi říká, že tohle sklo je dražší než všechny moje auta dohromady:D:D

Pěkná kára. Co se týče čelního skla  tak určitě připojistit ale věř tomu že i když ho budeš mít připojištěné tak už to není  tak jednoduché ho na to připojištění vyměnit pojištovny už nechtějí tímto produktem živit nenažrané skloservisy takže u většiny připojištění  je ideální dát to do smluvního servisu pojišťovny ale ani to není záruka že to zaplatí celé. Zkrátka byznys s čelními skly v jisté době nabral vůči pojišťovnám špatný směr a ty se teď snaží chyb které dělali vyvarovat.  Zapomněl bych na připojištění jen čelního skla a připojistil bych skla kolem dokola ve finále je v tom trochu větší prostor pro cenotvorbu. A když se podíváš do katalogu AK tak tam to sklo začíná na 17 000 Kč jen za sklo přidej práci přidej montážní materiál jsi tam za 25 000 Kč samozřejmě že skloservisy mají svoje dodavatele kteří jim umí na základě smluvních vztahů materiál dodat levněji spíše to píšu proto aby jsi tu částku opravdu nepodcenil a aby byla minimálně 30 000 Kč než níž jako jo bude to raketa i tak protože já mám na 807 skla dokola u ČSOB  s 10% spoluúčastí na 12500 Kč a platím ročně 890 Kč. Ale asi fakt nejlíp zkusit zavolat do skloservisu a zjistit za kolik to umí udělat no a pak to nějak sladit s tím co bude nabízet pojišťovna. 

Na stejném autě z roku 2007 (měl jsem 5let) a nyní 2012 (mám 4roky) měl čelní sklo rozbité 2x. Oboje v roce 2016 po 6měsících a cena stejná 25 813,- Kč. Pojištění čelního skla v této ceně je od 4000 Kč za rok, takže asi tak 🙂

• 3 weeks later...