Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rezervní Kolo


doktor055

Recommended Posts

ekonomicky ta rezerva nebude bohviečo :), bo všecky auta jsem prodal s rezervou, která neopustila svůj určený prostor daný továrnou, takže z jedné strany můžu být rád, že jsem neměl asi 30 roků defekt, na druhé straně se někdy rezerva připlácela, někdy byla v autě jakoby zdarma, ale i příště budu chtít k autu rezervu--asi starého psa novým kouskům nenaučíš :myslim😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy za roky co jezdím už párkrát píchnul, celkově tak 8x, z toho byla 3 guma na odpis (roztržená, proražená, proražený bočnice), takže opravná sada by nebyla k ničenu. Naposledy se mi to stalo na horách s 5008, tehdy jsem měl štěstí, že s námi byli kamarádi s C4GP. odmítl jsem investovat 11tis za doplnění rezervy, do 5008, koupil jsem si za 2500 rezervu, manželka ušila fusak, když někam jedeme, tak ji prostě přibalím. Hever a klíč vozím stále (a druhej hever je v tý rezervě). Po Praze nebo když jedu na chalupu rezerv nevozím.

u služebních neřeším, co tam je to tam je a zbytek je na asistenci. Musím zaklepat, ale služební jsem píchnul jen 1x, byla v něm rezerva. Teď už není. Jednu dobu jsme měli firemní putovní rezervu (kdo jel někam dál), ale pak se tak nějak "rozjel" vozový park a už to nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
V 24. 8. 2021 at 12:15, Pacho69 napsal:

Já tedy za roky co jezdím už párkrát píchnul, celkově tak 8x, z toho byla 3 guma na odpis (roztržená, proražená, proražený bočnice), takže opravná sada by nebyla k ničenu. Naposledy se mi to stalo na horách s 5008, tehdy jsem měl štěstí, že s námi byli kamarádi s C4GP. odmítl jsem investovat 11tis za doplnění rezervy, do 5008, koupil jsem si za 2500 rezervu, manželka ušila fusak, když někam jedeme, tak ji prostě přibalím. Hever a klíč vozím stále (a druhej hever je v tý rezervě). Po Praze nebo když jedu na chalupu rezerv nevozím.

u služebních neřeším, co tam je to tam je a zbytek je na asistenci. Musím zaklepat, ale služební jsem píchnul jen 1x, byla v něm rezerva. Teď už není. Jednu dobu jsme měli firemní putovní rezervu (kdo jel někam dál), ale pak se tak nějak "rozjel" vozový park a už to nejde.

Jooo pánové tak tohle řeším aktuálně taky. 10 dnu proražena bočnice na 5008 u Prahy, takže odtah. Včera stejné kolo a opět proražená bočnice, ale tentokrát Krkonoše. Takže s autem se nedalo nic dělat. 5 hod jsem hledal nějakou pneu a někoho kdo přezuje. Dneska hledám rezervu a mechanismus, ale ta cena je nesmysl. 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem se byl podívat na dvou kusech a oba KO. Rezervu už mám, jen jak to tam přidělat.

Ještě mě napadlo neudělat držák na ty 2 šrouby a pak destičku, kterou bych k tomu na další 2 šrouby dal kolo. Co myslíte?

Jo a mimochodem, dle VIN má auto mít rezervu 😬

 

Upraveno uživatelem Jirkap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem na STK a měl problém , že není rezerva pod autem , kde má být, Prej rezerva má být tam kde jí určil výrobce .

Tak jsem kupoval naviják ..

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek - jsi tu celkem dlouho, na to aby jsi chápal základní pravidla. Děkuji
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@doktor055 

Na to, že jsi tu už 12 let a stále nechápeš základní pravidla si asi nezvyknu. Chtěl bych Tě poprosit o přečtení pravidel fóra https://www.peugeot-club.com/guidelines/ zejména bodu č.5. Přestaň prosím neustále citovat přímo předchozí příspěvky! 

Děkuji Moderátor 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, doktor055 napsal:

Byl jsem na STK a měl problém , že není rezerva pod autem , kde má být, Prej rezerva má být tam kde jí určil výrobce .

Tak jsem kupoval naviják ..

Jak jsem psal, rezervu mám v obalu a do kufru ji dávám, když nechci riskovat, že bude nějaký problém. Delší cesty po ČR, dovolené, hory a pod. Takže na STK rezervu nevozím. Protože auto dle VIN rezervu nemá, na STK nikoho nezajímá. Ono je nezajímá ani to, jestli je tam opravná sada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak pánové, tohle nikdo nebude věřit. Během 1 měsíce, 3x proražená stejná pneumatika a vždy ta nová 2x vpředu, 1x vzadu a vždy protržená na boku 😤. Od 2 defektu jsem pořídil dojezdové kolo, ale už ne hever :( no nakonec jsem někoho sehnal, kdo má hever a auto nadzvedl a vyměnil za dojezdové kolo. Jenže bylo měkké  a při povolení čepičky vystřelil celý ventilek ven. Takže dojet 60 km domů byl velký zážitek. Mimochodem dojezdové kola už mám dvě a u toho druhého to uchází u ventilku a obě jsou rezavé jak liška 🦊

Takže další level, sehnal hever, opravit dojezdové kola, sehnat někoho, kdo opískuje rez a pak přidělat dojezdové kolo pod auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...
V 3. 8. 2022 at 14:00, Jirkap napsal:

Dneska jsem se byl podívat na dvou kusech a oba KO. Rezervu už mám, jen jak to tam přidělat.

Ještě mě napadlo neudělat držák na ty 2 šrouby a pak destičku, kterou bych k tomu na další 2 šrouby dal kolo. Co myslíte?

Jo a mimochodem, dle VIN má auto mít rezervu 😬

 

Aktuálně tady tuhle vifikunaci prodávám, viz inzerát v bazaru. Jedna mi zůstala po Peugeotu. Vozil jsem rezervu zavěšenou na svém místě přes tento "adaptér" a nářadí jsem měl v suchu v kufru. Nedokážu si představit vytáhnout hever po třech - čtyřech letech, že by ještě fungoval. Takto je to s jistotou.

20230326_205056_resized.jpg.43217bf0b7106fb9c8dc6e9708fa78e3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...