Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace poloos


Gugli

Recommended Posts

Ahoj,

mám PP Tepee HDI 2013 naj. 120000.

Při akceleraci v zatáčce to vibrovalo na na obě strany, jedna míň jedna víc. Nejvíc znatelné to bylo když jsem táhl naložený vozík a v zatáčce přidal plyn. Vyměnil jsem tedy obě poloosy kde na delší byla opravdu znatelná vůle na obou kloubech. Bohužel závada né úplně zmizela. Nyní to vibruje (jen lehce) při mírném vytočení volantu. Tedy při vjezdu a výjezdu ze zatáčky (pod plynem), těsně než volant přejde do rovné polohy.  Před výměnou polos to dělalo naopak až při velkém vytočení volantu.

Koukal jsem na silentbloky uložení motoru a převodovky a nezdají se být poškozené nebo nějak extra volné.

Máte někdo radu nebo zkušenost?

 

Děkuji Gugli

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

důkladná kontrola přední nápravy ?

mmch, pohledem na silentbloky se nezjistí nic, někdy je třeba je vyměnit už proto, že po deseti letech i výrobce doporučuje všechny pryžové díly vyměnit, bo už to není guma, ale železo 😉, ale spíše bych se zaměřil na tu nápravu--ramena, čepy, ložiska kol, horní uložení tlumičů :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě pomohla až výměna ložisek (pravda v 200tis) - poloosy se tvářili, že jsou OK, ramena a čepy vyměněné. Bylo to takové s otáčkami se zvyšující klepání/vibrování/hučení s tím, že na to mělo vliv jak se projela zatáčka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, konečně jsem se dostal k hledání tech vibrací.

Mezitím jsem jezdil a začalo se po zahřátí ozývat houpavé hučení při zařazeném kvaltu.

Výsledek vadné ložisko diferenciálu u krátké poloosy.

Vůle je už docela velká že to ani simering nebere a teče olej.

Koukal jsem zda by nešel sundat domeček (nebo jak se toku říká) diferáku a udělat to na autě.

Místa tam bohužel moc není tak bude muset předovka ven.

Gugli

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...